شهر طلایی اسپانیا

شهر سالامانکا اسپانیا | Old City of Salamanca

این شهر در همه جای جهان به عنوان شهر طلایی اسپانیا شهرت دارد که در شمال غربی مادرید قرار گرفته و جزء جاذبه هایی می باشد که گردشگران زیادی را به خود جذب می کند که از جاذبه های معروف آن می توان دانشگاه و کلیسای آن را نام برد که در نوع خود دیدنی و بی نظیرند در ادامه با چارتر 118 همراه شوید تا شما را به این شهر زیبا ببریم.
 
به کجا سفر کنیم

تاریخ سالامانکا

در حدود سال های قرن سوم پیش از میلاد، شهر سالامانکا این شهر به دست کارتاژی ها افتاد و فتح شد. پس از آن این شهر تبدیل به شهری رومی شد. در نهایت مورها تا قرن 11 میلادی بر این شهر حکمرانی نمودند. بنابراین تاریخ سالامانکا در نزدیک مادرید مدام دستخوش تغییرات بوده است. همین موضوع یکی از دلایلی شد تا جاذبه های گردشگری این شهر، متنوع و پربازدید شود. با ساخت دانشگاه سالامانکا و ورود دانشجویان و جوانان به این شهر نیز، رونق و شور و شوق بیشتری پیدا کرد.دانشگاه این شهر، یکی از قدیمی ترین و معتبر ترین دانشگاه های اروپا بوده که در دوران طلایی سالامانکا به اوج خود رسید. اگر به مرکز سالامانکا بروید، با بناها و ساختمان هایی روبرو خواهید شد که در دوران مختلف و با سبک های معماری رومانسک، گوتیک، موریش، رنسانی و باروک ساخته و تزئین شده اند. در این میان یکی از جاذبه های گردشگردی و پربازدید باید به پلازا مایور (The Plaza Mayor) اشاره نمود. با مکان ها و جاذبه هایی پر از گالری ها و طاق های گوناگون در اطرافش که گردشگران متنوعی را به خود جذب می کند.

به کجا سفر کنیم

جاذبه های شهر سالامانکا در اسپانیا

  • میدان پلازا مایور در اسپانیا | Salamanca Plaza Mayor Square

یکی از مهم ترین و زیباترین میدان های اسپانیا است که در این شهر قرار دارد. میدان پلازا مایور در سبک معماری باروک هر گردشگری را به خود جذب می کند. پس از سفر به شهر سالامانکا در اسپانیا که نزدیک مادرید قرار گرفته، ابتدا به دیدن این مکان تاریخی و جذاب مربوط به قرن 18 میلادی بروید. مجسمه های افراد مشهور و تاریخی فراوانی را در اطراف میدان پلازا خواهید یافت. با اتوبوس یا پیاده می توانید خود را به این میدان برسانید. همچنین بیشتر جاذبه های تاریخی شهر در اطراف و نزدیک این میدان قرار گرفته اند.

به کجا سفر کنیم

  • لیساهای سالامانکا | Salamanca’s Cathedrals

زمانی که صحبت از کلیسا به میان می آید، کلیساهای جامع سالامانکا به یاد گردشگران می آید. دو کلیسا مربوط به دوره های مختلف که در کنار یکدیگر قرار گرفته و به هم چسبیده اند، یکی از جاذبه های گردشگری اسپانیا را تشکیل می دهند. کلیسای قدیمی تر مربوط به قرن های 12 تا 13 میلادی است و کلیسای جدیدتر در اواخر قرن 16 و اوایل قرن 17 میلادی ساخته شده است. برای دیدن این کلیسا باید خود را به نزدیک دانشگاه سالامانکا برسانید.

به کجا سفر کنیم

  • خانه کاسا دو لا کانچاس | Casa de las Conchas House

خانه و قصری مربوط به اواخر قرن پانزدهم است که در سالامانکا به سبک گوتیک ساخته شده استو این خانه از جاذبه های گردشگری شهر سالامانکا در اسپانیا بوده که به دلیل بازسازی در دوره های مختلف، نمونه های بی نظیر معماری رنسانس و عناصر مادجار (Mudejar) به همراه هنر الیزابتی شناخته می شود. این جاذبه پربازدید و دیدنی در ناحیه تاریخی شهر سالامانکا قرار گرفته است.

به کجا سفر کنیم

جاذبه های تفریحی و هیجان انگیز در سالامانکا

بیشتر افراد و جوانانی که به شهر سالامانکا اسپانیا سفر می کنند، تنها به دنبال دیدن جاذبه های گردشگری قدیمی و تاریخ این شهر نیستند. جاذبه های طبیعت گردی و هیجان انگیزی مانند اسکی و گلف هم در این شهر طرفداران بسیاری دارد. در کنار آن، می توانید در میان پارک های سرسبز و زیبای اطراف شهر قدم بزنید و کمی با فضاهای شاعرانه این شهر هم آشنا شوید.

  • باغ مشهور کالیکستو وای ملیبی | Calixto y Melibea Garden

این باغ پر از باغ های میوه و درختان بومی اسپانیا است. باغی که نشان دهنده توصیف اسپانیا در کتاب های کمیک دنیا بوده و شما را با فضای توصیف شده در بسیاری از رمان های اسپانیایی از باغ ها آشنا می نماید.

برای اسکی در شهر سالامانکا اسپانیا باید حدود 70 کیلومتر از شهر خارج شده و به سمت اقامتگاه د لا کوواتیلا (the La Covatilla resort) در میان کوه های بیجار بروید. اسکی در میان این کوهستان یکی از تفریحات ورزشی و هیجان انگیز برای جوانان و دانشجویانی است که در دانشگاه سالامانکا مشغول به تحصیل هستند. همچنین گردشگران هم می توانند به این منطقه بروند و اسکی کنند. در این کوه ها، پیاده روی در جنگل ها و کوهستان نیز متداول است.

به کجا سفر کنیم


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.