5 مقصد ناشناخته ی ترکیه

مقاصد ناشناخته ترکیه

در واقع ترکیه همیشه جزء مقاصد پر گردشگر برای گردشگران بوده اما با این وجود هنوز مقاصدی ناشناخته در ترکیه وجود دارد که افراد از آن ها خبر ندارند  این مناطق از گنبد تا مناره های مرتفع  تا خرابه های رومی در امتداد سواحل آنتالیا گرفته تا استراحتگاه های ساحلی مدیترانه ای دریای سیاه که باعث می شود لذت سفر چندین برابر می شود.در ادامه با چارتر118 همراه شوید تا 5 مقصد شگفت انگیز در ترکیه را به شما معرفی کنیم و همچنین می توانید برای خرید بلیط ترکیه از سایت چارتر118 اقدام نمایید.
 
به کجا سفر کنیم

پاتارا | Patara


از جاذبه های تاریخی گذشته و به سراغ جاذبه های طبیعی شگفت انگیز می آییم. برای گردشگرانی که عاشق طبیعت گردی و از طرفی عاشق سواحل زیبا هستند، پاتارا را معرفی می کنیم. پاتارا یکی از طولانی ترین امتدادهای ساحل شنی (14 کیلومتر) است که در دریای مدیترانه یافت می شود. با این حال، این ساحل ترکیه تنها یک ساحل نیست. آنچه که این ساحل طولانی را در میان مقاصد ناشناخته ترکیه قرار داده است، دیگر جاذبه های اطراف آن است. با رفتن به این ساحل به اصطلاح می توان گفت که با یک تیر 3 نشون زده اید!
 
به کجا سفر کنیم
  • ویرانه های باستانی بندر لیکیه

در کنار این ساحل شنی دست نخورده، بقایای شهری رومی و قدیمی قرارگرفته است. این ساحل تنها با ویرانه های باستانی لیکیا (لیکیه) و روم و تپه های شنی پیوند خورده است. قدمت این منطقه به قرن ها پیش از میلاد مسیح بر می گردد. بنای آپولو در اینجا، سالانه گردشگران و توریست های بسیاری را به خود جذب می کند. تنها 15 دقیقه تا رسیدن به این ویرانه ها از ساحل پاتارا فاصله دارید.

  • لاک پشت های ساحل پاتارا

برای حدود 40 میلیون سال است که لاک پشت های سرخ ماده برای تخم گذاری وارد ساحل پاتارا می شوند. اگر می خواهید صحنه شگفت انگیز و عجیب بیرون آمدن بچه لاک پشت ها را از زیر شن ها ببینید و حرکت آن ها را به سمت ساحل دنبال کنید، ماه اردیبهشت در بهار بهترین زمان بازدید از این جاذبه است. زمان تخم گذاری لاک پشت سرخ در این ساحل هم از ماه می تا اکتبر بوده که پس از تاریکی هوا در ساعت 6 عصر ساحل را به روی گردشگران می بندند. این کار بیشتر برای راحتی لاک پشت هایی است که به ساحل می آیند. به جز این زمان، می توانید در این ساحل حتی شنا کنید. همچنین پاتارا به محل پرورش لاک پشت های دریایی در معرض خطر تبدیل شده است.

  • بابانوئل واقعی در پاتارا

از داستان ها و حقایق جالب و قدیمی پاتارا وجود شخصیتی تاریخی در این مکان است که بعضی معتقدند بابانوئل واقعی و اصلی بوده است. روستای مجاور پاتارا زادگاه سنت نیکولاس، اسقف بیزانسی 4 قرن بود که با افسانه ای که به بابا نوئل نسبت داده می شود شناخته شده است.

قلعه بدروم از مقاصد ناشناخته ترکیه | bodrum castle

اگر از شما پرسیدند که مهمترین و شناخته ترین بناهای تاریخی بدروم کدام بناست؟ در جواب حتما باید قلعه بدروم را نام ببرد. این مکان در شهرستان بدروم در جنوب غربی ترکیه واقع شده است. قلعه بدروم توسط صلیبیون یا تیمارگر شوالیه در قرن 15 با عنوان قلعه سنت پیتر ساخته شده و یکی از جذاب ترین آثار تاریخی حفاظت شده ی جهان است که قدمت آن به قرون وسطی برمی گردد. این قلعه در حال حاضر تبدیل به موزه شده است.

قلعه بدروم در زمان جنگ های ترکان سلجوقی کاربرد قلعه را داشت. تا اینکه در زمان دولت مسلمان عثمانی به کلیسای داخل آن، مناره ای افزوده شد. در نتیجه کلیسای قلعه به مسجد تبدیل شد. پس از آن قلعه بدروم کاربری دیگری پیدا کرد. برای مدت ها از آن (در سال 1595) به عنوان زندان استفاده شد. تا اینکه در نهایت در دوران مدرن امروزی آن را به موزه تبدیل نمودند. موزه باستان شناسی دنیای زیر آب بدروم را در این قلعه می توانید ببینید. قلعه ای که نه تنها بنایش جزو مقاصد ناشناخته ترکیه است بلکه درون موزه اش ناشناخته های بسیاری دیده می شود.

به کجا سفر کنیم

کوه نمرود | Mount Nemrut

تاکنون داستان نمرود را خوانده اید؟ همان داستانی که در کتاب های دینی دوران تحصیل در مدارس خواندیم را اینجا خواهید دید. کوه نمرود که تنها با نامش می تواند جزو مقاصد ناشناخته ترکیه باشد، چه برسد به اینکه از اشیای سنگی آن هم دیدن کنید. کوه نمرود با ارتفاع 2،134 متر بر فراز کوه ها در جنوب شرقی ترکیه واقع شده است. گفته می شود که بنای بزرگ سنگی که بالای کوه قرار دارد، متعلق به پادشاهان کوماژن بوده است. پادشاهی کوچک ارمنی که در حدود 162 سال پیش از میلاد در این منطقه می زیستند. دوره ای همزمان با دوره سلوکیان در ایران این پادشاهی در منطقه کوچک ترکیه وجود داشت.

در نزدیکی شهرستان آدیامان، آرامگاه شاه آنتیوخوس در کنار مجسمه های بزرگی از خود، دو شیر، دو عقاب و خدایان مختلف یونانی و فارسی در بالای کوه دیده می شود. تماشای سرهای سرنگون شده در قله کوه نمرود از کوه های اطراف، حسی رمز آلود را در لحظه ی طلوع آفتاب نمایان می سازد.

هم اکنون این کوه در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده و گردشگران می توانند در ماه های آوریل (اردیبهشت) تا اکتبر از این بنا دیدن کنند.

دسترسی به کوه نمرود

برای رسیدن به این کوه می توانید با ماشین شخصی رهسپار شوید یا اینکه اتوبوس هایی را که به مقصد این کوه رهسپار هستند را سوار شوید. خوشبختانه مسیر کوه نمرود در جنوب شرق ترکیه به مرزهای ایران نزدیک است. بنابراین اگر با ماشین شخصی وارد ترکیه شده اید، به راحتی می توانید به دیدن این بنای هلنیستی بروید. سنگ یادبودهای قرار گرفته بر روی این کوه، هر گردشگری را رهسپار یکی از مقاصد ناشناخته ترکیه به نام کوه نمرود می کند.

به کجا سفر کنیم

پاموکاله | Pamukkale

Pamukkale به معنی “قلعه پنبه” در ترکیه، با چشم انداز غیر قابل وصف آن در غرب ترکیه، معروف برای تراس سفید است.  تراس از تراورتن، سنگ رسوبی با محتوای مواد معدنی بسیار بالا که از چشمه های آب گرم به جا مانده ساخته شده است.این بخش از یونان باستان توسط پادشاهان پرگامون در بالای چشمه های آب گرم ساخته شده است. این منطقه در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده رسیده است.

به کجا سفر کنیم

آسپندوس | Aspendos

شاید باورتان نشود که در ترکیه بناهای رومی بسیاری وجود دارد! روم و ایتالیا کجا و ترکیه کجا؟! شهر آنتالیا اگر چه به خاطر تفریحات و هتل های ساحلی اش معروف و مشهور است اما جاذبه ای بی نظیر و ناشناخته هم دارد. جاذبه ای که شما را به حیرت می اندازد. تنها کافیست که کمی از منطقه هتل های ساحلی که در آن ها اقامت دارید، قدم به بیرون بگذارید تا با یکی از مقاصد ناشناخته ترکیه روبرو شوید. آسپندوس یکی از جذاب ترین تئاترهای باستانی حفاظت شده از دوران باستان است.

مقاصد ناشناخته ترکیه که از قدیمی ترین آمفی تئاترهای دنیا هم هست. بنایی که در سال 2015 میلادی توانست در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت برسد. تئاتر آسپندوس در دوران حکومت روم امپراتور مارکوس اورلیوس ساخته شده بود و می توانست بین 15،000 و 20،000 تماشاگر را در خود جای دهد. از آنجا که به عنوان یک کاروانسرای کنار جاده ای در زمان سلجوقی مورد استفاده قرار می گرفته، خوشبختانه به طور مداوم ترمیم شده است. بنابراین تئاتر آسپندوس هنوز همان شکوه و عظمت خود را حفظ کرده است.

به کجا سفر کنیم

دسترسی به آسپندوس

اگر خود را به این منطقه برسانید، با محوطه ای باز از بناهای رومی مانند آمفی تئاتر آسپندوس روبرومی شوید. در نتیجه برای بازدید از این جاذبه نیاز به پرداخت هیچ گونه ورودی ندارید. همچنین تورهای متنوعی برای بازدید از این بنا برگزار می شوند. اگر قصد شرکت در این تورها را دارید، می توانید از میز پذیرش هتل خود بخواهید تا بهترین تورها را به شما پیشنهاد بدهند. جدای از تورها، با تاکسی و اتوبوس هم می توانید بروید.

برای رسیدن به مقصد تاکسی بگیرید و خودتان به دیدن این جاذبه بروید.

برای پرداخت هزینه کمتر برای حمل و نقل در آنتالیا به سراغ اتوبوس بروید. اتوبوس به راحتی شما را تا نزدیکی مقاصد ناشناخته ترکیه می برد. در فاصله 550 متری از آمفی تئاتر آسپندوس، ایستگاه اتوبوسی قرار دارد. تنها کافی است که اتوبوس به مقصد این ایستگاه را سوار شوید.

  • بازدید از این بنای تاریخی در فصل های بهار و تابستان از ساعت  صبح تا 7 بعد از ظهر است.
  • در فصل های سرد سال، از ساعت 8 صبح تا 5 بعد از ظهر است.
به کجا سفر کنیم

خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.