زیباترین خلیج های دنیا

زیباترین خلیج ها در جهان

خلیج ها در واقع مناطقی هستند که یک سمت آن ها توسط آب محصور شده است.در واقع خلیج ها دارای آب های آرام تری نسبت به دریاهای اطراف خود می باشند و می توان گفت خلیج ها بهترین مناطق برای کشتی ها می باشد .خلیج هایی با آب های عمیق به بندر تبدیل می شوند .در ادامه با چارتر 118 همراه شوید تا زیبا ترین خلیج ها را به شما معرفی کنیم
 
به کجا سفر کنیم

بندرگاه ویکتوریا | Victoria Harbour

بندرگاه ویکتوریا یک جاذبه توریستی مهم در هنگ کنگ بوده و یکی از عمیق ترین بنادر کانتینری در جهان می باشد. این یکی از زیباترین خلیج ها در جهان بوده که چشم اندازی خیره کننده و بی نظیر از آسمان خراش ها از یک طرف و منظره ای از ساحل تسیم شاتسویی از سوی دیگر می باشد. بندر ویکتوریا یکی از پر جنب و جوش ترین بنادر و زیباترین خلیج ها در جهان بوده که صدها کشتی و قایق باسرعت بالا در آن رفت و آمد می کنند. یکی از بهترین راه های دیدن این بندر سفر به ستاره فری می باشد.
 
به کجا سفر کنیم

بندر جکسون | Port Jackson

یندر جکسون در شهر سیدنی قرار گرفته و این یکی از بهترین شهرها برای زندگی در جهان می باشد. سیدنی با صدها مورد از زیباترین خلیج ها در جهان و ساحل و آب راه توانسته منطره و چشم اندازی بی نظیر را ارائه نماید. بندر جکسون همچنین دارای دو نماد مشهور سیدنی نیز می باشد. یکی اپرای سیدنی و دیگری پل بندر سیدنی که هرکدام چشم اندازی بی نظیر و منظره ای ابدی را به نمایش می گذارند.

به کجا سفر کنیم

خلیج فانگ انگا | Phang Nga Bay


خلیج فانگ انگا یکی از زیباترین مناطق تایلند بوده مناطق تایلند بوده که در فاصله 95 کیلومتری از جزیره پوکت قرار گرفته است. غارهای زیبا و غارهای آبی و همچنین جزایر آهکی بسیاری وجود داشته که ارتفاع برخی از آن ها به 300 متر نیز می رسیده و چشم اندازی بی نظیر را ایجاد کرده است. معروفترین جزیره در این منطقه که از زیباترین خلیج ها در جهان می باشد از سنگ آهک تشکیل شده و بیشتر به عنوان جزیره جیمز باند شناخته می شود. این راهی محبوب برای دیدن منظره های خلیج فانگ انگا بوده که بتوان از این طریق به غارهای دریایی نیز وارد شد.
 

خلیج سان فرانسیسکو | San Francisco Bay

یکی از زیباترین خلیج ها در جهان خلیج سان فرانسیسکو بوده که در سواحل ایالت کالیفرنیا واقع شده است. مناطق اطراف این خلیج بی نظیر که معمولا به عنوان منطقه خلیج نیز شناخته می شود، دومین شهر بزرگ آمریکا بوده که در حدود 8 میلیون نفر جمعیت دارد. سان فرانسیسکو با منظره و چشم اندازی فوق العاده به عنوان مرکز مالی منطقه خلیج می باشد. این در حالی است که سن جوز (San Jose) پرجمعیت ترین شهر این منطقه است. این خلیج دارای بسیاری از جزایر کوچک بوده که از معروف ترین آن ها آلکاتراز می باشد که تا سال 1963 به عنوان زندان مورد استفاده قرار گرفته است. دروازه طلایی که خلیج را به اقیانوس آرام باز می کند توسط پل معروف گلدن گیت مشخص است.

به کجا سفر کنیم

خلیج گوانابارا | Guanabara Bay

خلیج گوانابارا یکی از زیباترین خلیج ها در جهان بوده که در جنوب شرقی برزیل واقع شده است. این خلیج که منظره ای بی نظیر را ارائه می کند توسط جنگل های گرمسیری، سواحل، سنگ های عجیب و غریب، کوه ها و محله های شهر ریودوژانیرو احاطه شده است. این خلیج با چشم اندازی بی نظیر در یکم ژانویه سال 1502 توسط یک پرتغالی به نام گاسپار دلموس (Gaspar de Lemos) کشف شده که نام آن را ریودژانیرو یه معنی رودخانه ژانویه قرار داد زیرا او فکر می کرد که این رودخانه ای بزرگ است. نام گوانابارا از زبان توپی گوارانی (Tupi-Guarani) گرفته شده است.

به کجا سفر کنیم

خلیج کوتور | Bay of Kotor

خلیج کوتور در جنوب غربی مونته نگرو و در دریای آدریاتیک واقع شده است. این یکی از زیباترین خلیج ها در جهان و همچنین زیباترین نقاط در اروپا بوده که اغلب با یک فلات اشتباه گرفته می شود اما در واقع یک دره با رودخانه ای در میان آن است. ساحل عجیب و غریب کوتور با سواحل متعدد باعث شده تا چندین استراحتگاه توریستی با شهرهای زیبا در اطراف آن قرار گیرند.

خلیج هالانگ | Ha Long Bay

خلیج هالانگ که از زیباترین خلیج ها در جهان می باشد در شمال ویتنام و در یک خط ساحلی 120 کیلومتری واقع شده و به معنای واقعی کلمه به عنوان خلیج فرود اژدها شناخته می شود. این خلیج یکی از محبوب ترین جاذبه های توریستی در ویتنام بوده که دارای هزاران جزیره با منظره و چشم انداز بی نظیر می باشد و هر کدام با پوشش گیاهی ضخیم پوشیده شده و اطراف آن ها دریایی دیدنی با ستون هایی از آهک تشکیل داده اند. چندین جزیره در این ناحیه توخالی بوده و دارای غارهای بسیاری می باشند. علاوه بر این برخی دیگر از جزایر دارای روستاهای ماهیگیران است.

به کجا سفر کنیم

 


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.