پارک جنگلی ملی تیان‌من

پارک ملی تیان‌من چین در ژانگ جیاجی | Tianmen Mountain

این پارک یکی از زیباترین تجربه های طبیعی جهان است که دارای نماهای خیره کننده و شگفت انگیز می باشد و پر از عجایب دروازه بهشت و صخره های خیره کننده و مارپیچ و همچنین مسیری که سطح شیشه ای دارد و برای عبور از آن هرکسی جرئت ندارد .در واقع این پارک برای کسانی که عاشق طبیعت و مناطق کوهستانی می باشند و همچنین افرادی که عاشق مناظری رویایی و خیالی هستند تجربه ای شگفت انگیز و فوق العاده است .در ادامه با چارتر 118 همراه شوید تا این پارک رویایی را بشناسید.
 
 
به کجا سفر کنیم
 
به کجا سفر کنیم
 
 
 
به کجا سفر کنیم
 

جاذبه هایی که در این منطقه نباید از دست داد

ا توجه به تجربه گردشگرانی که قبلا از این پارک ملی تیان‌من چین بازدید داشته اند، لیستی از جاذبه هایی که در این منطقه نباید از دست بدهید را تهیه کرده ایم.  در مجموع ماه های بهار و تابستان بهترین زمان برای سفر به پارک ملی تیان‌من چین در ژانگ جیاجی است. چرا که اب و هوا معتدل و مرطوب است و مه همه جا را فرا گرفته است. همچنین یادتان باشد که باید مسیر طولانی را پیاده روی کنید. اگر توانایی پیاده روی را ندارید و از ویلچر استفاده می کنید، نمی توانید از این جاذبه دیدن کنید. چینی ها برای برآورده شدن آرزوهایشان در مسیر روبان قرمز آویزان کرده اند.

  • نکته: اختلاف دمای پایین کوه با بالای کوه بسیار متفاوت است. بنابراین حتما با خود لباس گرم بردارید.

طولانی ترین تله کابین جهان تا بالای قله های پارک ژانگ جیاجی چین

بهترین راه برای رسیدن به قله های پارک ملی تیان‌من چین سوار شدن تله کابین است. با تله کابین مسیر 7 کیلومتری را در نیم ساعت طی می کنید و به بالای کوهستان می روید. خوشبختانه ایستگاه اتوبوس و مترو به محل سوار شدن تله کابین ها نزدیک است. منتها صفی طولانی دارد و منتظر شدن رسیدن نوبت یک موضوع عادی است. بعضی از افراد 2 ساعت منتظر سوار شدن به تله کابین می شوند. با این وجود، نمایی که بعدا می بینید، ارزش آن را دارد. این تله کابین از ساعت 07:30 صبح در تابستان و 08:00 صبح در زمستان شروع به کار می کند.

به کجا سفر کنیم

اطلاعات مهم پارک ژانگ جیاجی

نام این منطقه به چینی و انگلیسی: 天门山 Tiānmén Shān /tyen-mnn shan/ ‘Heaven’s Door Mountain’

آدرس: در منطقه جنوبی شهر ژانگ جیاجی، منطقه ای میان پارک جنگلی و شمال شهر

ارتفاع: 1519 متر

منطقه توریستی کوهستان بالای 700 متر ارتفاع و 10 کیلومتر مسیر دارد.

فعالیت ها و جاذبه های قابل دسترسی در پارک ملی تیان‌من چین: پیاده روی، تله کابین، عکاسی، تماشای نمای بی نظیر محوطه و کوهستان پر از درخت از ارتفاع بالا

نقشه جاذبه های گردشگری منطقه را در تصویر زیر ببینید

 

به کجا سفر کنیم

به کجا سفر کنیممسیر راهپیمایی کنار صخره ها

مسیری که در لبه و چسبیده به صخره ها درست شده است، حدود 1٫6 کیلومتر طول دارد و در ارتفاع 1400 متری قرار گرفته است. برای گذر از تمام این قله ها حدود یک ساعت و نیم در راه خواهید بود. در نهایت و د رانتهای مسیر به پل معلقی می رسید که دو قله کوه ها را به یکدیگر متصل می کند. این مسیر همیشه شلوغ است. به طوری که گاهی به سختی می توانید در آن برای عکاسی توقف کنید. بنابراین بهتر است که زمان خوبی را برای رفتن به این پارک ملی تیان‌من چین انتخاب کنید.

به کجا سفر کنیم

غار تیان‌من: دروازه بهشت و پله هایی به سمت بهشت

دروازه بهشت حفره ای در میان کوهستان های پارک ملی تیان‌من چین در ژانگ جیاجی است که 30 متر طول دارد و به دلیل فرسایش آبی به وجود آمده است. آن را می توان بالاترین حفره در جهان در نوع خود دانست. برای رسیدن به این دروازه باید جاده ای با 99 پیچ را با اتوبوس بیایید. سپس 999 پله را برای رسیدن به بالای آن طی کنید.

به کجا سفر کنیم

مسیر پیاده روی صخره ای اژدهای چمبره زده

یکی از جاذبه های مسیر پیاده روی در آسمان به نام مسیر پیاده روی صخره ای شیشه ای اژدهای چمبره زده است که در سال 2016 افتتاح شد. این مسیر برای گردشگرانی افتتاح شد که می خواهند شجاعت خود را امتحان کنند. طول این مسیر 100 متر است و اگر از دیدن طبیعت و ارتفاع زیر پاهایتان می ترسید بر روی این مسیر قدم نزنید. در این مسیر می توانید جاده مارپیچ تونگ تیان (Tongtian Avenue) قابل دیدن است. برای عبور از این مسیر به شما پوششی برای کفش ها داده می شود.

 به کجا سفر کنیم

مسیر و جاده 99 پیچی

در مسیری که به سمت غار تیان‌من می رود، جاده ای وجود دارد که 99 پیچ داشته و بهترین مکان برای عکاسی از آن، از درون تله کابین است. اتوبوس های توریستی از پایین مسافران را در این جاده به ابتدای مسیر پیاده روی دروازه بهشت می برد. کل مسیر 20 دقیقه طول می کشد و اتوبوس ها به هیچ عنوان در بین راه نمی ایستند. اگر سرگیجه و بیماری ماشین می گیرید، سوار این اتوبوس ها نشوید.

 

به کجا سفر کنیم

مسیر پیاده روی سرنوشت

اولین مسیر پیاده روی شیشه ای پارک ملی تیان‌من چین با نام سرنوشت یکی از مکان های پرگردشگر در سال 2015 شد. برای عبور از این مسیر هم باید تمام شجاعت خود را جمع کنید. در روزهای ابری و مه گرفته عبور از این مسیر بسیار راحت تر است. چرا که مه نمی گذارد ارتفاع و نمای زیر پاهای شما دیده شود. در بالای این مسیر، بناهای مذهبی و جاذبه هایی برای بازدید هم دیده می شوند.

 

به کجا سفر کنیم

 به کجا سفر کنیم

خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.