دیدنی های آلانیا

دیدنی های آلانیا

آلانیا شهری ساحلی در آنتالیا می باشد که یادگاری های علا الدین کیقباد در ترکیه است در واقع این شهر امروزه جزء یکی از شهر های توریستی پر طرفدار برای گردشگران شده است این شهر در گذشته به عنوان یک دژ مستحکم برای امپراطوری های مستقر در منطقه مانند سلوکی ،روم،عثمانی به شمار می رفته .و بیشتر در دوران حکومت سلطان کیقباد اهمیت به سزایی پیدا کرده است  و اکثر نقاط تاریخی و دیدنی این شهر از دوران این پادشاه به جا مانده است در ادامه با چارتر 118 همراه باشید تا چند نمونه از این مکان های دیدنی را به شما معرفی کنیم و همچنین شما به راحتی می توانید از سایت چارتر 118 بلیت ارزان ترکیه را رزرو کنید.

به کجا سفر کنیم

قلعه آلانیا

قلعه‌ی آلانیا یکی از یادگاری‌های دوران سلجوقی (قرن 13 میلادی) است که شبه جزیره‌ی صخره‌ای آلانیا قرار دارد و بین دیوارهایی که طول آن‌ها به 6/5 کیلومتر می‌رسد، محصور شده است. بیشتر دیدنی‌ها و آثار تاریخی آلانیا، در اطراف و داخل این قلعه قرار دارند. برای رسیدن به این قلعه، باید از خیابان‌های شیب‌دار منطقه‌ی Tophane عبور کنید و چشم‌انداز بسیار زیبایی از شهر و کوه Cilician را به نظاره بنشینید. در سمت راست قلعه، ویرانه‌ها و بناهایی وجود دارد که به خوبی از آن‌ها محافظت نشده است که از آن جمله می‌توان به 6 مخزن آب و قسمتی از کلیسای بیزانسی مربوط به قرن 11 اشاره کرد.

اگر نمی‌توانید این مسیر شیب‌دار را طی کنید، می‌توانید با اتوبوس‌هایی که در پشت ایستگاه Grand Bazaar (بازار بزرگ) یا رو به روی دفترگردشگری ایستاده‌اند، به بالای قلعه برسید. هزینه‌ی اتوبوس 2/50 لیر (حدود 3 هزار تومان) است. تاکسی هم با دریافت هزینه‌ی 15 لیری (حدود 18 هزار تومان) شما را به قلعه می‌رساند. قلعه‌ی آلانیا در سال 2009 به عنوان میراث فرهنگی سازمان جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. 

به کجا سفر کنیم

کشتی سازی 

گذری چوبی از برج قرمز به سمت جنوب (در امتداد دیوارهای بندر قدیمی) کشیده شده است که به Tersane می‌رسد. Tersane تنها کشتی‌سازی سلجوقیان در ترکیه است که تا به امروز باقی مانده است. سلطان علا الدین کیقباد شروع به ساخت‌ و ساز کشی کرده و رویای خود را به واقعیت تبدیل کرد و به «سلطان دو دریا» تبدیل شد. در سمت شمالی کشتی‌سازی کتیبه‌ای وجود دارد و در سمت چپ کتیبه مسجدی قرار گرفته است. در سمت راست آن نیز خوابگاهی برای سربازان ساخته شده بود. تکه‌های سفالی عتیقه که اینجا وجود دارد، نشان از تمدنی دارد که در این منطقه به وجود آمده است. مسیر این گذر را ادامه دهید تا به پاسدارخانه‌ای برسید که در دوران سلجوقی از آن به عنوان برج ساحلی استفاده می‌شد. 

به کجا سفر کنیم

برج قرمز (Red Tower)

این برج دفاعی هشت ضلعی پنج طبقه است و 30 متر قطر دارد. ارتفاع برج قرمز بیش از 30 متر است و درون آن مخزنی برای ذخیره‌ی آب وجود دارد. این برج از بندر، پایین‌ترین قسمت جاده‌ی اسکله هم دیده می‌شود. قلعه‌ی سرخ در سال 1226 میلادی توسط سلطان سلجوق علا الدین کیقباد (کسی که قلعه‌ی آلانیا را نیز ساخته است) ساخته شده است. اینجا اولین بنایی است که بعد از تسلیم شهر به سلطان علا الدین که ارامنه کنترل می‌کردند، ساخته شده و امروزه به نمادی از شهر تبدیل شده است. حتما از این قلعه و موزه‌ای که داخل آن قرار دارد، دیدن کنید. 

به کجا سفر کنیم

 احمدک (Ehmedek)

در مسیر رفتن به قلعه‌ی آلانیا، جاده‌ای به سمت روستای احمدک می‌رود که در زمان امپراطوری عثمانی و سلجوقی محله‌ی تر‌ک‌ها بود. امروزه هنوز هم تعدادی خانه‌ی چوبی در اطراف مسجد جامع سلیمانیه (که در قرن 16 میلادی ساخته شده و قدیمی‌ترین مسجد آلانیا است) وجود دارد. همچنین اینجا bedesten (بازاری سرپوشیده که در دوران امپراطوری عثمانی به سبک مسجد ساخته می‌شد و در آن لباس مردانه به فروش می‌رفت) سابق عثمانی وجود دارد. از دیگر جاذبه‌های آن می‌توان به آرامگاه  Aksebe Turbesi (مربوط به قرن 13میلادی) و خانه‌ی فرهنگ اشاره کرد. در خانه‌ی فرهنگ زندگی مرفه زمان عثمانی بازسازی شده است. 

به کجا سفر کنیم

پاسگاه (guard house)

این پاسگاه کوچک در دوران حکومت سلجوقی به عنوان برج ساحلی مورد استفاده قرار می‌گرفت. اگر دوست داشته باشید می‌توانید دیوارها را از اینجا به سمت سنگر و استحکامات شرقی دنبال کرده و سپس از آن‌ها بالا بروید. چون این مسیر رو به دریا است، می‌توانید نمای بسیار زیبایی را به نظاره بنشینید. اما باید احتیاط کنید چون این بناها قدیمی هستند، استحکام و امنیت لازم را ندارند. 

به کجا سفر کنیم

قلعه آلارا (Alara Castle)

قلعه‌ی آلارا مکانی تاریخی در آلانیا است که در دوران امپراطوری بیزانس، در قرن 11 ساخته شده است که پایگاه غربی پادشاهی ارمنی کیلیکیه بود. این قلعه مسئولیت حفاظت از آخرین کاروانسرای جاده‌ی ابریشم را به عهده داشت. در داخل دیوارهای بیرونی این قعه، یک ارگ وجود دارد. با عبور از 180 پله (به شکل تونلی سنگی)، به داخل قلعه می‌رسید. حدودا به نیمه‌ی پله‌ها که می‌رسید، راهی به مخزن آب وجود دارد. در ارگ یک کاخ، امکانات رفاهی برای پادگان، یک مسجد و یک حمام در میان خرابه‌ها قرار دارد.

این قلعه در بالای صخره‌ای بزرگ و شیب‌دار، در سمت شرق رودخانه‌ی آلارا قرار گرفته است و رسیدن به آن کمی دشوار است؛ با این حال صاحب قلعه در سال 1231، زمانی که فهمید سلطان علا الدین کیقباد آلانیا را تصرف کرده است، تسلیم شد. در سال 2011 این قلعه مرمت شد و در آن را به روی عموم باز کردند و به محلی پرطرفدار برای گردشگران تبدیل شد. 

به کجا سفر کنیم

خانه و موزه آتاتورک

خانه و موزه‌ی آتاتورک در محله‌ی Sekerhane آلانیا، در خیابان Azakoglu قرار دارد. ساختار این خانه مطابق خانه‌های سنتی آلانیا است و در 3 طبقه، از چوب و سنگ و به شکل متقارن ساخته شده است. تاریخ دقیق ساخت این خانه مشخص نیست اما گفته می‌شود اسم معمار آن مردی به نام «بیری اوستا» بود. خانه‌ی آتاتورک توسط آقای رفعت ازک اوغلو به وزارت فرهنگ و گردشگری اهدا شد و سپس آن را تعمیر و در 30 آوریل 1987 با عنوان خانه و موزه‌ی آتاتورک در آن را به روی عموم باز کردند. در سال 1935 آتاتورک هنگام بازدید از آلانیا، از این خانه نیز بازدید کرده و برای مدتی در آن استراحت کرده بود. 

به کجا سفر کنیم


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.