بهترین شهرهای چین

زیباترین شهرهای چین

چین پر جمعیت ترین شهر جهان می باشد و دارای آب و هوای گوناگون است و همچنین به دلیل وسعتی که دارد شهرهای زیادی دارد که هر کدام آداب و رسوم مخصوص به خود را دارا هستند  و همچنین دارای فرهنگی غنی از سنت های چینی تا مدرنیته را به نمایش می گذارند.می توان گفت بهترین عبادتگاه ها ،باغ ها ،کاخ ها،و بهترین شهر های چین جزء جاذبه های گردشگری این کشور می باشند .در ادامه با چارتر118 همراه باشید تا بهترین شهرهای چین را بشناسید:

 به کجا سفر کنیم

گوانگژو | Guangzhou

گوانگژو یکی از بهترین شهرهای چین با سابقه ای تاریخی می باشد. با توجه به موقعیت قرارگیری این شهر در مسیر جاده ابریشم، بنابراین گوانگژو سابقه ای تاریخی در زمینه تجارت نیز دارد. این سومین شهر بزرگ در چین بوده و شهری بسیار پرطرفدار است که سبک های متنوعی از معماری آن را فراگرفته است. در میان مجموعه ای از ساختمان های بتنی همچنان می توان عبادتگاه های باستانی را در این شهر مشاهده نمود. علاوه بر این می توانید با قایق بر روی رودخانه حرکت کرده و منظره آسمان خراش ها را در شب مشاهده نمایید.

 به کجا سفر کنیم
 

شیان | Xi’an

با وجود تعدا زیادی سایت تاریخی در شهر شیان کار بسیار سختی است که بتوانید تمامی آن ها را ببینید. ارتش سربازان جنگجو و بسیاری موارد دیگر در این شهر هستند. شیان که یکی از بهترین شهرهای چین می باشد دارای دیوارهای باستانی بوده که از آن محافظت می کرده است. این دیوارها تا سلسله مینگ برای محافظت از این شهر مورد استفاده قرار می گرفته است. در واقع می توان گفت که هفتاد و سه امپراتور که در بیش از هزار سال حکمرانی کردند طی 13 سلسله شهر شیان را به عنوان پایتخت خود برگزیده بودند. شهر شیان امروزه بسیار تحت تاثیر مدرنیته واقع شده اما هنوز سایت های تاریخی متعددی را می توانید در آن پیدا کنید.

به کجا سفر کنیم

هنگ کنگ | Hong Kong

شهر هنگ کنگ که سراسر آن را آسمان خراش ها تشکیل داده اند از یک سو در کنار خلیج ویکتوریا و از سوی دیگر منظره ای از کوه ها سبز رنگ در پشت آن دیده می شود. این یک منطقه فوق العاده تجاری می باشد اما می تواند چشم اندازهای پانورامای فوق العاده ای از زندگی مدرن بشری را در کنار طبیعت مشاهده نمود. شهر هنگ کنگ ترکیبی از فرهنگ های مختلف است که این امری مهم و جالب توجه به نظر می رسد. بازارهای پرجنب و جوش این شهر نیز طرفداران بسیار زیادی دارد.

به کجا سفر کنیم

پکن | Beijing

پکن که از جمله بهترین شهرهای چین می باشد با بیش از 20 میلیون نفر جمعیت شهری شلوغ است. اولین توقف در این شهر میدان تیانانمن (Tiananmen) بوده که اطراف آن را ساختمان هایی مانند شهر ممنوعه فراگرفته است. پکن با بیش از صد موزه و تعدادی زیادی از کاخ ها و سایت های باستان شناسی پیشنهادات متنوعی را برای گردشگران ایجاد می کند. پیشنها می کنیم در خیابان های پکن از غذاهای مختلف استفاده کنید. از اینجا برای بازدید از دیوار چین نیز می توانید بروید و این شاهکار بشری و پیچ و تاب های آن بر روی کوه ها را مشاهده کنید.

شانگهای | Shanghai

شانگهای یکی از بهترین شهرهای چین و بزرگترین شهر این کشور بوده و محلی پررونق است. آسمان خراش های این شهر زیبا را می توانید در غروب رودخانه هوانگپو (Huangpu) و در منظره ای بی نظیر مشاهده کنید. اکثر گردشگران به نواحی کنار رودخانه آمده که ترکیبی از اقامتگاه ها را دارد. این شهر به عنوان موزه ساختمان ها نیز شناخته می شود. با توجه به رشد سریع شانگهای در طول قرن گذشته سبک های معماری مختلفی در این شهر وجود دارد. برای نگاهی اجمالی به شهر قدیمی شانگهای می توانید ار باغ های زیبای یویوان (Yuyuan) بازدید نمایید.

به کجا سفر کنیم

الهاسا | Lhasa

پایتخت تبت شهر الهاسا می باشد که یکی از بهترین شهرهای چین و جذاب برای بازدیدکنندگان است. این شهر زیبا در محیطی کوهستانی در هیمالیا قرار گرفته است. کاخ پوتالا (Potala) سایت اصلی این شهر بوده و ساختمانی شگفت انگیز می باشد. کاخ جوکانگ نیز بسیار زیبا بوده و خانه ارزشمندترین تبتی می باشد. عبادتگاه های متانوعی نیز در شهر الهاسا قابل مشاهده است که بسیار متفاوت از سایر بخش های چین می باشد. فرهنگ تبتی در این منطقه بسیار غنی است.

 به کجا سفر کنیم

هانگزو | Hangzhou

هانگزو یکی از بهترین شهرهای چین بوده که بسیار از نظر توریست ها محبوب می باشد. این شهر با دریاچه غربی خود و با پل شکسته خود (Broken Bridge) مشهور می باشد. در صورتی که با قایق در آب های با آرامش این منطقه سفر کنید می توانید جزایر مختلف آن را با ویژگی های منحصر به فرد خود مشاهده نمایید. تعداد زیادی از عبادتگاه ها و در اطراف این منطقه پراکنده شده که می توانید آن ها را نیز مشاهده نمایید. بسیاری دیگر از مناظر دیدنی و عبادتگاه های مختلف را به عنوان بخشی از تاریخ شهر هانگزو می توانید ببینید.

به کجا سفر کنیم

 
 

خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.