غار رنگارنگ رید فلوت چین

غار رید فلوت چین | Reed Flute Cave

اگر شما جز افرادی هستید که علاقه ی زیادی به کشف عجایب گردشگری و جاذبه های طبیعت گردی هستید چارتر 118 در این مقاله به شما غار شگفت انگیز و زیبای رید فلوت در چین را پیشنهاد می دهد.این غار جز یکی از زیبا ترین غار های جهان می باشد که به خاطر نورپردازی های زیبا و رنگارنگی که دارد صحنه ای رویایی و زیبا را در چشم بیننده به نمایش می گذارد و صحنه ای تماشایی را ایجاد می کند.در واقع نام این غار را به دلیل وجود یکسری گیاهانی که شبیهه به نی می باشند و در بیرون غار روییده اند گرفته شده که مردمان بومی آن جا از این گیاهان نی و فلوت می سازند در ادامه با ما همراه باشید.
 
به کجا سفر کنیم

غار رید فلوت چگونه شکل گرفته است؟

در طول سال ها و شاید هم قرن ها، غار رید فلوت چین ظاهری این گونه یافته است. در تشکیل اشکال و مواد معدنی درون غار، فرسایش آب و رسوبات کربنات نقش بسیار مهمی را ایفا نموده اند. هنگامی که آب جاری درون غار از سقف ها یا کف خشک می شود، کربنات کلسیم (آهک) موجود در آن باقی مانده و به مرور زمان این اشکال طبیعت گردی بی نظیر را ایجاد می کنند.

 
 به کجا سفر کنیم

حقایقی درباره غار رید فلوت چین

این غار در فاصله 5 کیلومتری شمال غربی جنوبی شهر گویلین (Guilin) واقع شده است. این شهر یکی از جنوبی ترین شهرهای چین است که به شانگهای نزدیک تر بوده و با پروازی 3 ساعته از شانگهای می توانید به این شهر بروید.

  • عمق غار 240 متر، بیشترین ارتفاع آن 18 متر و عریض ترین بخش غار رید فلوت چین 93 متر طول دارد.
  • در مجموع طول کل غار 500 متر بوده که درون آن نمونه های سنگی بی نظیری از ستون ها و اشکال سنگی قابل دیدن است.
  • قدمت غار: 700 هزار سال
  • زمان کشف غار: در سال 1959
 
به کجا سفر کنیم

جاذبه های درون غار

درون غار رید فلوت چین با در حقیقت، با آبشاری گوش نواز، دنیای زیرزمینی پر از استالاکتیک های مختلف، ستون ها و اشکال سنگی روبرو خواهید بود که به خاطر رسوب کربنات ایجاد شده است. نورپردازی های رنگارنگ هنرمندانه ای در این غار صورت گرفته است. به طوری که شگفتی تصاویر ستون ها اشکال سنگی را چند برابر نموده است. گردشگرانی که در میان این مناظر عجیب رنگارنگ قدم می زنند، احساس غریبی را تجربه می کنند.

غار رید فلوت چین به دلیل دسترسی آسان و درجه سختی یکی که از 1 تا 10 دارد، مکان مناسبی برای بازدید کودکان است. گردشگران از یک ورودی وارد غار شده و پس از پیاده روی 40 دقیقه ای از ورودی دیگری خارج می شوند.

 

درون غار مکان هایی را برای گردشگران نامگذاری کرده اند. در هنگام پیاده روی ابتدا به منطقه ای می رسید که به آن نام برج کاجی را داده اند. پس از آن وارد کاخ کریستالی می شوید. در نهایت هم، با یکی دیگر از جاذبه های درون غار به نام نوشته هایی درون غار روبرو خواهید شد.

درون این غار 77 دست نوشته و شعر از تاریخ چین بر روی دیوارها باقی مانده که گفته می شود مربوط به سلسله تانگ (618 تا 907) در چین است.

 

 به کجا سفر کنیم

 

چطور خود را به غار رید فلوت چین برسانید

از درون شهر گویلین اتوبوس های شماره 3، 58 یا 13 را سوار شوید و در ایستگاه غار رید فلوت پیاده شوید.

همچنین می توانید اتوبوس هاس توریستی شهر را برای رسیدن به این جاذبه سوار شوید. این اتوبوس ها مسیرهای مشخصی برای گردشگران دارند. به طور مثال در کنار جاذبه های طبیعت گردی دیگری مانند تپه ترانک الفنت (Elephant Trunk Hill)، پارک هفت ستاره (Seven Star Park)، تپه ویو سابدوینگ (Wave Subduing Hill)، تپه فولدد بروکید (Folded Brocade Hill) و در نهایت غار رید فلوت ایستگاه دارند. در مجموع این اتوبوس ها، یکی از آسان ترین و راحت ترین روش ها برای گشت و گذار و بازدید از جاذبه های طبیعی شهر هستند.

این اتوبوس ها از ساعت 10 صبح حرکت خود را شروع م یکنند و تا ساعت 15:30 بعد از ظهر به کار خود ادامه می دهند. 30 دقیقه طول می کشد تا اتوبوس گردشگری بعدی وارد ایستگاه شود.

  • هزینه بلیط ورودی به غار: 90 یوان
  • هزینه ورودی کودکان با قدی بین 1٫2 تا 1٫4 متر: 45 یوآن
  • کودکانی که قد آن ها کمتر از 1٫2 متر باشد، نیازی به پرداخت ورودی ندارند.
به کجا سفر کنیم

خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.