معروف ترین خیابان روسیه

خیابان نوسکی سنت پترزبورگ | Nevsky avenue

این خیبان یکی از با شکوه ترین خیابان های جهان می باشد که در کشور روسیه قرار دارد خیابانی که وقتی در آن وارد می شوید یک ساعت زمان می برد تا بتوانید در آن قدم بزنید در واقع این خیابان به گونه ای می باشد که وقتی هر بیننده ای در آن وارد می شود آن را با خود به تاریخ می برد و چیزی شبیهه قدم زدن در تاریخ است.نام این خیابان، خیابان نوسکی است که در شهر سنت پترزبورگ در کشور روسیه قرار دارد. خیابان نوسکی سنت پترزبورگ در واقع معروف ترین خیابان روسیه است که در این جا می توانید همه چیز را راجع به آن بخوانید.پس در ادامه با چارتر 118 همراه باشید

 به کجا سفر کنیم

وقتی شما به شهر زیبا و معروف سنت پترزبورگ سفر می کنید و اطلاعاتی در مورد مراکز دیدنی این شهر می پرسید قطعا هر کسی شما را دعوت به دیدن این خیابان زیبا می کند .این خیابان در واقع خیابان اصلی شهر سنت پترزبورگ می باشد .که در بخش تاریخی شهر قرار گرفته و از ایستگاه قطار مسکو تا صومعه الکساندر نوسکی کشیده شده است. در ابتدا این خیابان در واقع ابتدای جاده ای به شهر باستانی نووگورود بود تا اینکه بعدها با ساختمان های زیبا، خیابان های پهن و پل های دیدنی تزیین شد و خیلی زود به یک مرکز در حال رشد تبدیل شد.

 

جاذبه های دیدنی خیابان نوسکی


همین که در بلندای خیابان راه بروید می بینید که به تدریج پهن و پهن تر می شود و ساختمان های تحسین برانگیز آن بیشتر و بیشتر می شود، در یک طرف این خیابان کلیسای مشهور کازان که از مهم ترین جاذبه های سنت پترزبورگ است قرار دارد و در سمت دیگر کتابفروشی Dom Knigi را می توان دید. همچنین از خیابان نوسکی سنت پترزبورگ چشم اندازی فوق العاده از کانال Griboedova به کلیسای دیدنی Church of Our Savior on Spilled Blood می توان داشت. البته در کنار کلیساهایی که در این خیابان وجود دارد، جذابیت های زیاد دیگری هم هست.
 
 

کمی بیشتر که بروید، می توانید بزرگ ترین فروشگاه زنجیره ای شهر با نام Gostiny Dvor را ببینید، کتابخانه ی ملی روسیه که در این کشور دومین است و همچنین بنای یادبود کاترین بزرگ و پل آنیچکوف هم با تعداد زیادی مجسمه و تندیس چشم نواز همگی در نوسکی رویایی قرار دارند.

 به کجا سفر کنیم
 

تاریخچه خیابان نوسکی

از همان روزهای اولی که سنت پترزبورگ محیطی شهری به خود گرفت، خارجی های زیادی این شهر را به عنوان محل اقامتشان انتخاب کردند که ژرمن ها، فرانسوی ها، آمریکایی ها و مردمانی از کشورهای اطراف، از آن ها بودند. آن ها هر کدام فرهنگ خود را به این شهر آوردند که به همین دلیل است که امروز در این شهر تنوع فرهنگی دیده می شود.در اواسط قرن هجدهم کاخ های لوکس زیادی به سبک باروک در این شهر ساخته شدند که از میان آن ها می توان کاخ آنچیکوف را نام برد و یا کاخ Stroganov مورد دیگری است که آن هم به همین سبک ساخته شده است و همچنین کاخ چوبی Empress Elizabeth هم نمونه ی دیگر آن است.جالب است بدانید که خیابان از هر دو طرف ساخته شده است و به نیمه ی راه که می رسید انگار که خیابان یک گره ی کوچک خورده است که یک اشتباه در ساخت این خیابان بوده است. در سال 1730 یک بار سعی کردند تا این خیابان را مستقیم درست کنند، در آن دوران اسم این خیابان «خیابان بزرگ» بود.در قرن نوزدهم، خیابان نوسکی سنت پترزبورگ به عنوان خیابان مرکزی اصلی شناخته می شد و از همان زمان بود که کم کم ساختمان های مختلف در آن ساخته شد و گسترش پیدا کرد. اول از همه یک بلوار در وسط این خیابان ساخته شد و بعد از آن کلیسای کازان و… در سال 1918، نام این خیابان به خیابان 25 اکتبر تغییر پیدا کرد با این حال این اسم هیچ وقت نظر کسی را جلب نکرد و همه آن را نوسکی می نامیدند.امروزه خیابان نوسکی سنت پترزبورگ در واقع تجسم یک شهر مدرن است و همه ی المان های مدرنیته را دارد. حتی مردم این شهر هم عاشق قدم زدن در این خیابان هستند و چه در روز و چه در شب می توانید آن را مملو از جمعیت ببینید. این خیابان هم مراکز خرید خیلی خوبی دارد و هم این که کافه های زیادی دارد و در طول روز می توانید جمعیت را در کافه های این شهر ببینید. جدای از این ها، خیابان نوسکی محل برگزاری برنامه ها و اتفاقات و حتی جشنواره های زیادی است و رژه های نظامی و غیر نظامی در این خیابان برگزار می شود، بیشتر مسابقات ورزشی که قرار است به صورت سمبلیک اجرا شوند، در این خیابان اتفاق می افتند.

 

 به کجا سفر کنیم

نحوه دسترسی به خیابان نوسکی سنت پترزبورگ

ایستگاه های مترو:

این خیابان طویل ایستگاه های مترو بسیاری دارد. اگر قصد رفتن به خیابان نوسکی سنت پترزبورگ را دارید، می توانید در یکی از این ایستگاه ها، از مترو پیاده شوید.

  • Admiralteyskaya
  • Nevsky Prospekt
  • Gostiny Dvor
  • Mayakovskaya
  • Ploshchad Vosstaniya
  • Ploshchad Aleksandra Nevskogo
بهترین مسیر پیاده روی در این خیابان:

اگر به دنبال بهترین مسیر پیاده روی در این خیابان هستید، پیشنهاد می دهیم که از ایستگاه مترو Ploshchad Vosstaniya بیرون آمده و به سمت اداره نیروی دریایی که مسیری 2٫9 کیلومتری است، پیاده روی کنید.

در مسیر پیشنهادی چه جاذبه هایی وجود دارد؟

در این مسیر جاذبه هایی همچون اداره نیروی دریایی (Admiralty)، پل آنچیکوف، ساختمان تجاری بانک آزوف دون، ساختمان تئاتر الکساندرسکی، صومعه الکساندر نوسکی، کاخ آنچیکوف، کلیسای رسمی ارامنه سنت کاترین، کاخ بلوسلسکی-بلوزرسکی، بولشوی گوستینی دوور، خانه واولبرگ (بانک تجاری)، کلیسای هلندی، سیتی دوما و بسیاری دیگر از جاذبه های این خیابان تا رسیدن به ابلیسک قهرمان شهر را پیش روی خود دارید.همین که از خیابان نوسکی سنت پترزبورگ دیدن کردید، وقت آن می رسد که برای خرید آماده شوید و اگر می خواهید خودتان را برای یک تجربه ی خرید فراموش نشدنی آماده کنید، گوستینی دیوور (Gostiny Dvor) اولین جایی است که باید بروید. این مرکز خرید در واقع بزرگ ترین فروشگاه زنجیره ای است که حتی گفته می شود جز اولین مراکز خریدهای جهان هم هست. تقریبا هر چیزی که بخواهید و فکرش بکنید را می توانید در 178 مغازه ی این مرکز خرید پیدا کنید پس خیالتان راحت باشد که دست خالی برنمی گردید. مطمئن باشید تجربه ی قدم زدن در نوسکی تجربه ای فراموش نشدنی برایتان خواهد بود و می تواند آغازگر مطالعه ای از تاریخ روسیه هم باشد.

 به کجا سفر کنیم
 

خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.