سفر رایگان با HelpX

با HelpX بدون پول سفر کنید!

هزینه سفر همواره برای همه ی ما به صورت یک دغدغه در زندگی مان است.و هر فردی نیاز دارد که سالانه  سفر کند تا بتواند انرژی از دست رفته ی خودش را بازگرداند در واقع سفر یکی از بخش های مهم زندگی هر فرد می باشد .برای جدایی از این دغدغه همواره راه حل هایی در دنیای تکنولوژی به وجود آمده که با استفاده از آن شما می توانید بدون هیچ پولی سفر کنید.شاید برایتان عجیب به نظر برسد اما این موضوع کاملا واقعی می باشد و سالانه افراد زیادی بدون اینکه پولی خرج کنند سفر می کنند .در واقع این سفر یک نهادی بین اللملی می باشد که شما با عضویت در داخل آن می توانید سفری بدون پول را تجربه کنید .در ادامه با چارتر 118 همراه شوید تا اطلاعاتی در باره سفر رایگان با HELPX را برایتان بازگو کنیم:

 

برنامه های کاربردی بسیاری در جهان وجود دارد که با استفاده از آنها می توانید بدون اینکه هیچ پولی داشته باشید به نقاط مختلف جهان سفر کنید و تجربه های بسیار جذابی را بدست بیاورید. بعد از اپلیکیشن های کاربردی نظیر WWOOF، HelpX،Workaway و  AIESEC که با استفاده از آن ها نیازی به پول برای سفر ندارید، پلت فرم دیگری وجود دارد به نام HelpX که می توانید با عضویت در آن بدون داشتن هیچ پولی سفر کنید. نهادهای بین المللی در جهان وجود دارد که در ازای کار در مزارع، می توانید در خانه ‌ی صاحب مزرعه زندگی کنید، که قطعا سفر هیجان انگیزی می تواند برایتان باشد. در واقع این نهادهای بین‌المللی به عاشقان سفر کمک می‌ کند تا بدون پول یا با کمترین هزینه سفر کنند و بتوانند به راحتی در شهر مقصد زندگی کنند.

فناوری در سفر

 

آشنایی با پلت فرم HelpX

پلت فرم HelpX مخفف Help Exchange است که شما در ازای 4 یا 5 ساعت کار در روز برای میزبانتان در کشور مقصدتان، جای خواب و خوراک دریافت می کنید و به این ترتیب می توانید بدون هیچ پولی سفر کنید. برعکس برنامه ی ووف که فقط کار در مزرعه را به شما ارائه می‌دهد، هلپکس گزینه‌های کاری بیشتری دارد. به جز اقامت در مزرعه‌های اورگانیک و غیر اورگانیک شما می‌توانید در لوژها، هاستل‌ ها، خانه‌ ی شخصی افراد و حتی به عنوان ملوان در یک قایق زندگی کنید. پس هلپکس اولین مزیتش تنوع در کارهایش است.

هدف پلت فرم هلپکس تبادل فرهنگی بین میزبان ها و Helper ها که مسافران باشند نیز می باشد. شما از طریق این سایت فرصتش را دارید سفر رایگان با HelpX را تجربه کنید و در مدت سفرتان در کشوری خارجی با افراد محلی بیشتری آشنا شوید، با آن‌ها زندگی کنید، تجربیات جدید بدست آورید، زبان خارجی آن کشور را بدون صرف هزینه ‌ای یاد بگیرید و مهم‌ تر از همه بدون پرداخت پول زندگی کنید

نحوه ی عضویت در helpX

 

پس از این که helpX را در مرورگر خودتون سرچ کردید، باید به دنبال گزینه ی Join Now برگردید و بر روی آن کلیک نمایید. چند نکته‌ ی مهم به عنوان قوانین Helpers در صفحه‌ی توضیحات تکمیلی وجود دارد. حتما آن‌ها را بخوانید. ما در ادامه برخی از نکات سفر رایگان با HelpX را خدمتتان شرح خواهیم داد:

  • حتما سوال های لازمه را در مورد قوانین داخلی خانه و محل کارش بپرسید و با وی به توافق برسید. چرا که در صورتی که چیزی مطابق با میلتان نباشد سفرتان به بدترین شکل ممکن می گذرد.
  • اگر با میزبان هماهنگ کردید ولی نتوانستید به موقع پیش او بروید، حتما خبر بدهید، این حتی در روابط عادی جامعه خودمان هم رسم است و اطلاع دادن آن حکم ادب است.
  • به طور کلی بین 3 تا 6 ساعت کار روزانه منتظر شماست که بستگی به نوع فعالیت در خانه ‌ی میزبان دارد. در ضمن خودتان را برای کار در شرایط سخت هم حاضر کنید.
  • به محض این که به مقصد مورد نظرتان رسیدید می بایست که پاسپورتتان را به میزبان نشان دهید و اطلاعاتتان را برای وی بر روی یک کاغذ بدهید.
  • هلپکس به شما توصیه می‌کند که کیسه‌ی خواب‌ خودتان را همراه داشته باشید. اگر ندارید، میزبان را در جریان بگذارید تا جای خواب خوبی در نظر بگیرد.
  • توجه داشته باشید که پلتفرم هلپکس و همینطور میزبان شما در مقصد هیچ گونه تعهدی برای گرفتن ویزای شما ندارند و تنها به منظور هزینه های سفر شما تعهد دارند آن هم بنابر کاری که شما انجام می دهید. از آنجایی که شما به صورت رایگان زیر نظر یک نهاد بین‌المللی کار می‌کنید پس ویزای کار احتیاج ندارید و می بایست ویزای توریستی بگیرید. بسته به هر کشوری شرایط ویزای توریستی متفاوت است که با جستجویی در اینترنت یا مراجعه به سفارت مربوطه می‌توانید ویزا را اخذ کنید.
  • به منظور این که با میزبان در ارتباط باشید می بایست که حق عضویت کامل خودتان را در سایت بپردازید.
  • به پیشنهاد هلپکس حتما بیمه‌ی سفری داشته باشید و یک نسخه‌ی کپی از پاسپورت و برگه‌ی بیمه را به میزبان بدهید، چرا که این کار نشان می دهد شما فرد قابل اعتمادی هستید.
  • پس از این که نکاتی که در با گفته شد را رعایت کردید و کلیک بعدی را زدید وارد صفحه ی جدیدی می شوید که در اینجا شما باید نوع دیگری از عضویت را انتخاب کنید. جنسیت، تعداد و وضعیت تاهل در اینجا از شما خواسته می‌شود: مرد مجرد، زن مجرد، زوج یا دو دوست؟
فناوری در سفر

هزینه عضویت در پلت فرم HelpX

سعی کنید زمانی که در حال پر کردن پروفایلتان هستید، خیلی واضح و کامل فرم را پر کنید تا زودتر میزبانی را در شهر مقصدتان پیدا کنید. اما توجه داشته باشید که حتما باید حق عضویت خودتان را در ابتدای امر پرداخت کنید و سپس منتظر پذیرش میزبان باشید. مبلغ Premier membership یا همان عضویت دائم، 20 یورو برای دو سال است. با این نوع عضویت شما می‌توانید به تمام قسمت‌های سایت دسترسی داشته باشید، از جمله ی با میزبان‌ های مختلف در تماس باشید، کامنت‌ها را بخوانید و در نهایت برای سفر به توافق برسید.

مواردی که باید در قسمت پروفایل شخصی خودتان پر کنید نیز اطلاعاتی نظیر مشخصات فردی، سوابق سفر، مکان مورد نظر برای کار کردن، توانایی‌ها، علاقمند‌ی‌ها، رژیم غذایی، سابقه‌ی کار داوطلبانه، طرز تفکر، مدرک تحصیلی و البته عکسی برای پروفایلتان است. توجه داشته باشید که اگر عکسپروفایلتان را زیاد عوض کنید میزبان ها و افرادی که شما را می بینید، متوجه می شوند که شما فردی فعال هستید از همین در انتخابتان اولیتتان بالاتر می رود.

نحوه پرداخت حق عضویت

به منظور پرداخت حق عضویت می بایست از طریق ویزا یا مستر کارت این کار را انجام دهید. 

 چگونه ویزا کارت بگیریم؟

برای تهیه ویزا کارت و مستر کارت و خدمات الکترونیک بانکی مستقر در بستر آن می بایست که بدانید 2 راه پیش روی شماست که یکی از آن ها مراجعه به بانک های خصوصی کشور است که با توجه به شرایط نسبتا سختی که پیش روی شما قرار می دهند خیلی پیش می آیند همه بتوانند با آن کنار بیایند، که یکی از آن ها سرمایه سپرده گذاری کلان 50 میلیونی است و دیگری مراجعه به شرکت های خصوصی که این خدمات را ارائه می دهند می باشند. این شرکت ها به دو صورت اقدام به ارائه مستر کارت به شما می کنند به این صورت که گاه در اینترنت آگهی می دهند و گاه غرفه رسمی در برخی مراکز بزرگ خرید تهران دایر می کنند و کارمندان شیک پوششان خدمات صدور این کارت ها را به شهروندان ارائه می کنند. تفاوت میان این دو روش عرضه نیز کارمزد های آنهاست. به طوری که افتتاح کارت از طریق شرکت های علنی بسیار گران تر است. در هر حال شرکت های خصوصی برای صدور این کارت ها از شعب مسترکارت و ویزاکارت در کشورهای نزدیک ایران مانند عمان، امارات، گرجستان، ارمنستان یا کشورهای اروپای شرقی چون بلغارستان و لهستان استفاده می کنند.

به منظور خرید مستر کارت می باید فرم مورد نظر شرکت های مربوط به ارائه این کارت های اعتباری را پر کنید و به همراه یک کپی کارت ملی و پاسپورت و هزینه های مربوط به مراکز مربوطه تحویل دهید. اگر تقاضای دریافت ویزاکارت و مسترکارت مجازی دارید بدون تردید همان لحظه می توانید اعتبار را دریافت و خرید خودتان را انجام دهید، اما اگر کارت فیزیکی درخواست کرده اید باید از 15 تا 45 روزکاری منتظر بمانید.

یکی از شرکت هایی می توانید برای خرید مستر کارت مسافرتی یا مجازی به آن مراجعه نمایید نیک پرداخت است.

فناوری در سفر

سخن پایانی درباره سفر رایگان با HelpX

 

قبل از این که بخواهید میزبانی فردی را در خارج از کشور قبول کنید و برای اقامت و خورد و خوراک به خانه اش بروید حتما هر چیزی که ذهنتان را درگیر کرده است را بپرسید و بعد از آن اقدام به سفر کنید. به طور مثال از فرد میزبانتان خانواده ای پرجمعیت با فرزندان قد و نیم قد بود و شما نسبت به سر و صدا حساس هستید می توانید که میزبانی وی را قبول نکنید. گیاه‌خوار یا گوشت‌خوار بودن هم مسئله‌ی مهمی در وعده‌های غذایی شماست که باید با میزبان در میان بگذارید. از ساعات کاری و قوانین داخلی منزل بپرسید. آگاهی از میزان مصرف حجم اینترنت، ساعت استفاده از تلویزیون و حتی آداب و رسوم خاص هر خانواده هم مهم هستند.

در رابطه با امنیت در سفر هم باید بگوییم که این مورد یک موضوع دو طرفه است و برای میزبان هم گاهی دلهره آور است که فردی خارجی وارد خانه و زندگی اش شود، پس باید در نظر داشته باشید که همه چیز کاملا دوطرفه است. اما شما می توانید از میزبانتان در سایت به صورت کتبی درباره امنیتتان در طول مدت میزبانی وی درخواست داشته باشید

 فناوری در سفر


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.