اپ های حمل و نقل در انگلستان

اپلیکیشن های حمل و نقل در انگلستان

اگر شما جزء افرادی هستید که قصد سفر به انگلستان را دارید و یا اینکه بلیط سفر به این کشور را رزرو کرده اید پس باید درباره حمل و نقل و جابه جایی در درون این کشور اطلاعاتی را کسب کنید .در واقع اگر با اپلیکیشن های جابه جایی در درون این کشور آشنایی پیدا کنید دیگر خیالتان راحت است .شما می توانید با استفاده از این اپلیکیشن ها و تنکنولوژی روز دنیا به راحتی به مکان های جذاب و دیدنی شهر های مختلف انگلستان بروید .در ادامه با چارتر 118 همراه شوید تا شما را با این اپلیکیشن ها آشنا کنیم:

فناوری در سفر

 

برنامه زمانی زنده قطارهای UK | Live Train Times UK

اگر شما ساکن لندن هستید یا اینکه در حال سفر به این شهر می باشید حتما این اپلیکیشن را بر روی گوشی خود نصب نمایید برنامه زمانی زنده قطارهای UK به درد مسافران و افرادی می خورد که بسیار از قطار استفاده می کنند و نیاز دارند که زمان حرکت دقیق قطارها، زمان رسیدن آن ها به ایستگاه مورد نظر، مدت زمان توقف و زمان حرکت آن ها از ایستگاه را بدانند. از دیگر اطلاعاتی که این برنامه به شما می دهد تعداد قطارها و خلوتی و شلوغ بودن هر قطار است که به شما امکان انتخاب راحت را می دهد. شاید بخواهید برای قطار خلوت تر صبر کنید. همچنین اگر مسیرهای خود را به این برنامه بدهید، اطلاعات بیشتری را برای شما نشان می دهد. در میان اپلیکیشن های حمل و نقل در انگلستان این برنامه نیاز به پرداخت هزینه برای نصب بر روی گوشی شما دارد و تنها بر روی سیستم عامل آی او اس نصب می شود. در نتیجه کسانی که گوشی های هوشمند با سیستم عامل اندروید دارند نمی توانند از این برنامه کاربردی استفاده کنند. هر چند کسانی که گوشی هوشمند اندروید دارند، در سفر به انگلستان اصلا نگران نباشند.
 

باس چکر UK | UK Bus Checker


این برنامه توسط شرکت توسعه  دهنده اتوبوس های لندن راه اندازی شده و تمام انگلستان را تحت پوشش خود دارد. با این برنامه می توانید تمام 300000 ایستگاه اتوبوس در تمام انگلستان را مشاهده کنید. از زمان ورود اتوبوس مورد نظرتان به ایستگاهی خاص مطلع شوید و زمان حرکت اتوبوسی را در خطی مشخص دنبال کنید. به راحتی نزدیک ترین ایستگاه اتوبوس به خودتان را پیدا کنید. برای خود برنامه سفری بریزید و با توجه به این برنامه ساعت های سفرتان را مشخص کنید. یکی از قابلیت های جذاب این اپلیکیشن وجود آلارم است که زمانی که اگر آن را روشن کنید، زمانی که به ایستگاه مورد نظرتان نزدیک می شوید به شما هشدار می دهد. در نتیجه چه در اتوبوس خواب باشید و چه فراموش کرده باشید، هیچ گاه از ایستگاهی که باید در آن پیاده شوید، جا نمی مانید.
 

خطوط قطار UK | Trainline UK


در میان اپلیکیشن های حمل و نقل در انگلستان این برنامه توانسته است که طرفداران بسیاری پیدا کند چرا که نزدیک به 9٫4 کیلیون نفر این برنامه را بر روی گوشی های خود نصب کرده اند. با این برنامه می توانید برنامه حرکت قطارها را ببینید و بررسی کنید. بلیط قطار مورد نظر خود را خریداری کنید و به مقصد برسید. حتی می توانید 10 دقیقه قبل از رسیدن قطارها بلیط خود را بخرید. این اپلیکیشن به سایت ها و برنامه های مادر حمل و نقل قطار متصل است و برنامه روزانه تمام خطوط راه آهن را به شما معرفی می کند. برنامه تِرین لاین از محبوب ترین برنامه ها و اپلیکیشن های حمل و نقل در انگلستان است.
 
فناوری در سفر
 

TrainTrick

اپلیکیشنی برای تمام گوشی های اندروید و آی او اس که استفاده از آن رایگان بوده و به کمک مسافرانی می آید که به دنبال بلیط قطار هستند. بسیاری از موارد پیش می آید که برای مسافرانی که قصد سفر به نواحی جنوبی دارند، با تاخیر و شلوغی قطارها روبرو شوند. در نتیجه می توانند با این اپلیکیشن بابت تاخیر قطار شکایات خود را بیان نموده و مطمئن باشید که به شکایات شما رسیدگی می شود. تنها کافی است که از بلیط قطار خود عکسی در این اپلیکیشن آپلود کنید و دلیل تاخیر قطار را بیان نمایید. بنابراین این اپلیکیشن زحمت شکایت ها را از روی دوش شما بر می دارد.

اوبر | Uber

اوبر اکنون برای تمام گردشگران و مسافران سرتاسر دنیا شناخته شده است. اپلیکیشن اوبر یکی از بحث برانگیزترین و پرجنجال ترین برنامه های حمل و نقل در سال 2016 بود. با این وجود اوبر به سرعت بسیار محبوب شد و ثابت کرد که می تواند به راحتی شما را از نقطه A به نقطه B برساند. در حالی که قیمتی بسیار منصفانه تر و ارزان تر برای این حمل و نقل می پردازید. هم اکنون با سفر به انگلستان در 16 شهر این کشور می توانید اوبر را پیدا کنید. اگر به دنبال اپلیکیشن های حمل و نقل در انگلستان هستید که مربوط به تاکسی های قدیمی باشد به سراغ اپلیکیشن های هایلو و گت (Hailo and Gett) بروید.

 

 فناوری در سفر

 

گوپیلی – بلیط های ارزان | Gopili

همانطور که از نام این اپلیکیشن مشخص است برای شما تنها به دنبال رزرو بلیت نیست بلکه برای شما ارزان ترین بلیت را در مسیرهایی که می خواهید طی کنید، پیدا می کند. در میان اپلیکیشن های حمل و نقل در انگلستان این مورد بسیار کاربردی و راحت است. همچنین می توانید از آن نه تنها در انگلستان بلکه در سرتاسر اروپا قابل استفاده است. با این اپلیکیشن می توانید قیمت بلیط هواپیما، قطارها و دیگر وسایل حمل و نقل در مسیری که می خواهید بروید، مشاهده و مقایسه کرده و سپس آن ها را بر طبق زمان حرکتشان، مدت زمان طی نمودن مسیر و قیمت مقایسه کنید. در نهایت به وسیله حمل و نقل مورد نظرتان برسید. همانند این اپلیکیشن رایگان می توان به اپلیکیشن باسبود (Busbud) و اسکای اسکنر (Skyscanner) برای وسایل حمل و نقل متفاوت در اروپا اشاره کرد.

 

فناوری در سفر

 

چنجرز – CO2 Fit

چنجرز (Changers) در میان اپلیکیشن های حمل و نقل در انگلستان عملکردی بسیار متفاوت دارد. این اپلیکیشن می خواهد که به شما این امکان را بدهد که با اهداف محیط زیستی و دوستانه سفر کنید. کاری که این اپلیکیشن انجام می دهد به این صورت است که فاصله شما تا وسایل حمل و نقل عمومی همانند مترو، اتوبوس، دوچرخه های بوریس را اندازه گیری می کند و پیاده روی تا مقصد را هم در نظر می گیرد. سپس به محاسبه CO2 تولیدی شما برای طی این مسافت به هر کدام از این شیوه ها می پردازد. به این شیوه شما از روشی که با آن CO2 کمتری تولید می کنید، مطلع شده و  آن روش را انتخاب می کنید. این اپلیکیشن همانند اپلیکیشن اسکاتلندی جورنیز (Journeys) می ماند.

 

 

فناوری در سفر

اپلیکیشن تویوب مپ لندن آندرگراند | Tube Map London Underground

از اپلیکیشن های حمل و نقل در انگلستان است که بیشتر تمرکز خود را در شهر لندن قرار داده است. این اپلیکیشن تنها خطوط مترو زیرزمینی و ایستگاه های مختلف آن را به شما نشان نمی دهد. بلکه اپلیکیشنی فراتر از این حرف هاست. با این اپلیکیشن می توانید زمان دقیق و زنده رسیدن مترو به ایستگاه مورد نظرتان را و زمان دقیق خروج مترو را بدانید. از تمام برنامه های زمانی خطوط مترو در پایتخت انگلستان مطلع شوید و حتی پیشنهادهایی برای پیاده روی بین ایستگاه های مختلف به جای سوار شدن به مترو داشته باشید. اگر طی کردن مسیر بین دو ایستگاه با پای پیاده زمان کمتری برای شما داشته باشد چنین پیشنهادی را از اپلیکیشن تویوب مپ لندن آندرگراند دریافت خواهید کرد. این اپلیکیشن بر روی تمام سیستم های عامل گوشی های همراه به صورت رایگان نصب می شود و در بخش هایی دارای پرداخت درون برنامه ای است.

فناوری در سفر

 

دوچرخه های استاندر | Santander Cycles

نرم افزاری که برای دوچرخه های استاندر ساخته شده و جزو بهترین اپلیکیشن های حمل و نقل در انگلستان است، به راحتی بر روی سیستم عامل اندروید و آی او اس به صورت رایگان نصب می شود. این اپلیکیشن نه تنها برای مسافران و گردشگران لندن می تواند مورد استفاده قرار گیرد بلکه بسیاری از مردم لندن و انگلیس نیز برای جابه جایی از آن استفاده می کنند. با این اپلیکیشن می توانید از دوچرخه های بوریس (Boris bikes) استفاده کنید.

نحوه کار آن به این صورت است که پس از نصب اپلیکیشن بر روی گوشی های هوشمندتان، می توانید از نزدیک ترین ایستگاه دوچرخه های بوریس یا نزدیک ترین دوچرخه بلااستفاده مطلع شوید. پس از آن اپلیکیشن دوچرخه های استاندر برای شما کدی می فرستد که به وسیله آن دوچرخه را از حالت قفل شده در می آورید و می توانید از آن استفاده کنید. با این دوچرخه به هر نقطه از شهر لندن که بخواهید می توانید رکاب بزنید. اگر به دنبال نقشه و مسیریابی هستید که مسیر رکاب زدن و دوچرخه سواری را به شما نشان دهد و شما را تا جاذبه مورد نظرتان همانند کاخ وست مینستر، برج لندن، باغ وحش لندن و بسیاری دیگر برساند، می توانید سایکل مپس (CycleMaps) را نصب کنید. اپلیکیشن سایکل مپس نه تنها در لندن و انگلستان بلکه در تمامی دنیا مورد استفاده قرار می گیرد.

فناوری در سفر


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.