بهترین زمان سفر به بدروم

خانه یکی از عجایب هفتگانه دنیا در ترکیه

بدروم یکی از شهرهای تاریخی و پرجاذبه در کشور ترکیه می باشد که سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب می کند .اما آیا چه فصلی از سال برای سفر به این شهر زیبا مناسب الست؟

شهر بدروم، بندری واقع در جنوب غربی کشور ترکیه است. تور بدروم از تورهای پرطرفدار بین انواع تور ترکیه است. این شهر در اصل توسط یونانیان ساخته شده و دارای جمعیت نود هزار نفری است که در فصل تابستان به دو برابر این مقدار می‌رسد. بدروم در حقیقت یک نقطه داغ گردشگری هم برای گردشگران خارجی و هم برای مسافران استانبولی است.در ادامه با چارتر118 همراه باشید:

 زمان سفر به بدروم

بناها و ساختمان‌های تاریخی بسیاری در بدروم ارزش بازدید را دارند که در میان آن‌ها می‌توان به قلعه سنت پیتر(ساخته شده در قرن پانزدهم)؛ موزه معروف باستان‌شناسی زیر دریا؛ تئاتر باستانی غول‌پیکر با وجود چشم‌اندازهای بی‌نظیری از شهر؛ باغ‌های عمومی و کارخانه کشتی‌سازی عثمانیان و همچنین حفاری‌های آرامگاه هالیکارناسوس، یکی از عجایب هفتگانه دنیای باستان و دروازه میندوس اشاره کرد.

زمان سفر به بدروم

شما در شهر بدروم همچنین می‌توانید از زندگی پویای شبانه، سواحل بی‌شمار، رستوران‌های محبوب، فروشگاه‌های متعدد و بوتیک‌ها به‌خصوص فروشگاه‌های جواهرات و دیسکوهایی که جوی جوان و پویا به شهر می‌دهند و مورد استقبال جوانان هستند، نیز لذت ببرید.

موقعیت ایده‌آل شهر در میان تپه‌ها و آب‌های فیروزه‌ای دریا و خانه‌های سفید زیبا که از بالای تپه‌ها تا سواحل گسترش پیدا کرده‌اند، به جذابیت‌های بدروم می‌افزایند. شما در پیدا کردن مکان اقامتی مورد نظر خود در شهر بدروم دچار مشکل نخواهید شد، زیرا تعداد هتل‌ها در این شهر بسیار زیاد است و همه آن‌ها دارای استانداردهای بالایی هستند.

زمان سفر به بدروم

بهترین زمان سفر به بدروم بر اساس آب و هوا

بهترین زمان سفر به بدروم بر اساس آب و هوا، فصل بهار و پاییز یعنی پنجم مارس تا سوم ژوئن (14 اسفند تا 13 خرداد) و اول اکتبر تا نهم دسامبر (9 مهر تا 18 آذر) است.

دمای میانگین در بدروم در زمان‌های مختلف سال بسیار متغیر است. با توجه به رطوبت، به غیر از چند هفته گرم در فصل تابستان، بقیه سال هوا بسیار دلپذیر است. بدروم در میان دیگر مقاصد گردشگری جهانی، از نظر آب و هوا، رتبه 54 از 100 را دارا است.

اگر به دنبال سفر در گرم‌ترین ماه‌های سال هستید، در ماه آگوست، جولای و ژوئن به این شهر بروید. گرم‌ترین زمان سال در اوایل ماه آگوست (اواسط مرداد) با دمای میانگین 37٫1 درجه سانتی‌گراد و حداقل دمای 24٫5 درجه سانتی‌گراد در شب‌ها است.

 

بهترین زمان سفر به بدروم بر اساس دمایی که حس می‌کنید

حس ما از آب و هوا تنها به دمای محیط بستگی ندارد. دمای بالا در میزان رطوبت زیاد بیشتر بر ما تاثیر می‌گذارد و دماهای پایین زمانی که بادهای قوی می‌وزند، سرمای بیشتری را به ما القا می‌کنند. در حقیقت می‌توان گفت که دمایی که ما حس می‌کنیم، به شدت به دو متغیر رطوبت و بادهای سرد بستگی دارد.

بهترین زمان سفر به بدروم بر اساس بارش باران یا برف

اگر به دنبال سفر در آب و هوای خشک هستید، در ماه‌های با احتمال بارش کم موثر (بارش موثر به بارش بیش از 25٫4 میلی‌متر در ماه گفته می‌شود) یعنی جولای، آگوست و ژوئن به بدروم بروید. کمترین احتمال بارش باران در اوایل تا اواسط ماه ژوئن (اواسط تا اواخر خرداد) است.

بهترین زمان سفر به بدروم بر اساس رطوبت و وزش باد

بدروم دارای ماه‌های مرطوب دلپذیری است. کم رطوبت‌ترین ماه سال با رطوبت نسبی 33٫3 درصد، ماه جولای و مرطوب‌ترین ماه سال با رطوبت نسبی 58٫5 درصد، دسامبر است.

وزش باد در بدروم، معمولا آرام است. پربادترین ماه‌های سال، مارس و سپس جولای و فوریه هستند. باد ماه مارس با سرعت 10٫4 کیلومتر بر ساعت، یک نسیم سبک به شمار می‌آید. ماکزیمم سرعت ثبت شده باد در بدروم در اواخر ماه ژانویه (اوایل بهمن)، 21٫7 کیلومتر بر ساعت است که یک باد متوسط به شمار می‌آید.

بهترین زمان سفر به بدروم بر اساس جمعیت گردشگران

شلوغ‌ترین ماه‌های گردشگری بدروم، جولای و سپس ژوئن و می هستند. قیمت هتل‌ها و بلیط‌های هواپیما در این ماه‌ها در حداکثر مقدار خود قرار دارند؛ البته اگر از چند ماه قبل مکان اقامتی و پرواز مورد نظر خود را رزرو کنید، می‌توانید کمی هزینه‌های خود را کاهش دهید.

خلوت‌ترین ماه گردشگری بدروم، نوامبر است؛ زمانی که با ارزان‌ترین قیمت هتل‌ها روبه‌رو می‌شوید.

بهترین زمان سفر به بدروم بر اساس فصول

فصل بهار: ماه‌های مارس تا می (10 اسفند تا 10 خرداد)

ترکیب رطوبت و دما در فصل بهار، منجر به آب و هوایی معتدل می‌شود. دمای میانگین در این فصل در محدوده 17 تا 28٫9 درجه سانتی‌گراد است و هرچه که به تابستان نزدیک‌تر می‌شویم، هوا گرم‌تر می‌شود. بارش باران با متوسط 3 تا 4 روز بارش موثر در ماه در بهار، معمول است.

فصل بهار دومین زمان شلوغ گردشگری بدروم است؛ و همین موضوع این فصل را زمانی ایده‌آل برای گشت و گذار با حضور کم گردشگران دیگر می‌کند.

زمان سفر به بدروم

فصل تابستان: ماه‌های ژوئن تا آگوست (11 خرداد تا 9 شهریور)

ماه‌های میانی سال در فصل تابستان، میزبان آب و هوایی گرم هستند. این ماه‌ها با صفر روز بارش موثر در ماه، شاهد بارش باران نیستند.

ماه‌های ژوئن تا آگوست، فصل داغ گردشگری از نظر حضور گردشگران در بدروم هستند، بنابراین ممکن است با افزایش قیمت در هزینه هتل‌ها و پروازها روبه‌رو شوید.

زمان سفر به بدروم

فصل پاییز: ماه‌های سپتامبر تا نوامبر (10 شهریور تا 9 آذر)

دمای میانگین در فصل پاییز در محدوده 20٫3 تا 33٫6 درجه سانتی‌گراد است که با توجه به میزان رطوبت و وزش باد، آب و هوایی فوق‌العاده برای گشت و گذار فراهم می‌کند. حدودا در هر ماه به‌صورت میانگین 1 تا 5 روز بارش موثر برف یا باران وجود دارد. با توجه به آب و هوا، پاییز فصل خلوت گرشگری بدروم است، بنابراین قیمت هتل‌ها و بلیط‌های هواپیما کاهش می‌یابد.

زمان سفر به بدروم

فصل زمستان: ماه‌های دسامبر تا فوریه (10 آذر تا 9 اسفند)

هوا در فصل زمستان با دمای میانگین 15٫2 تا 18٫3 درجه سانتی‌گراد در بدروم کمی سرد است. به‌صورت میانگین 8 تا 10 روز بارش موثر برف و باران در این زمان از سال وجود دارد.

فصل زمستان، نیز از فصول خلوت گردشگری بدروم است.

زمان سفر به بدروم

بدروم؛ آب و هوا و اقلیم

در ادامه، با جداولی از میانگین بارش و دما در ماه‌های مختلف سال و همچنین به تفکیک هفته‌های مختلف، به شما ارائه خواهیم کرد تا بهترین زمان سفر را به‌صورت دقیق، انتخاب کنید و چمدانی متناسب با زمان انتخابی خود ببندید.

 ماه  دما (سانتی‌گراد)   میزان بارش (سانتی‌متر)
ژانویه 12٫3 14٫5
فوریه 12٫8 13
مارس 15٫2 5٫3
آوریل 18٫4 4٫6
می 22٫7 2٫5
ژوئن 27٫7 0٫3
جولای 30٫9 0
آگوست 31٫1 0
سپتامبر 26٫9 3٫8
اکتبر 21٫9 6٫4
نوامبر 17٫9 8٫9
دسامبر 14 17٫5

میانگین ماهیانه دما و بارش در بدروم

چه زمانی به بدروم برویم

ماه حداقل دمای میانگین حداکثر دمای میانگین حداقل دمای ثبت شده حداکثر دمای ثبت شده تعداد روزهای بارانی
ژانویه 5 15 11- 22 10
فوریه 5 13 11- 24 8
مارس 8 17 7- 28 7
آوریل 10 23 1- 34 4
می 15 27 3 40 4
ژوئن 18 32 10 42 2
جولای 22 33 11 41 0
آگوست 23 34 12 43 1
سپتامبر 18 30 6 38 2
اکتبر 14 26 1- 38 5
نوامبر 10 20 7- 31 6
دسامبر 7 15 7- 27 11

حداقل و حداکثر دما در بدروم

 

برای رزرو بلیط چارتر هواپیما برای ترکیه و بدروم می توانید از سایت چارتر118 اقدام نمایید تا بلیط خود را  با بهترین قیمت از فروشندگان معتبر خریداری کنید.


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.