خواب راحت در پروازهای شبانه

چطور در پرواز های شبانه راحت بخوابیم؟

می توان گفت بهترین زمان خواب در پرواز و سفر پروازهایی می باشد که در شب صورت می گیرند اما آیا هرکسی می تواند در طول سفر در هواپیما بخوابد؟نکاتی در طول پرواز وجود دارد که با رعایت آن ها می توانید خواب راحت تری در طول پرواز داشته باشید.

اکثر پروازهایی که در شب انجام می گیرد تعرفه های ارزان تری نسبت به پرواز های روزانه دارند اما همه ی افراد تمایل به سفر با هواپیما را در شب ندارند و ممکن است حتی برایشان عذاب آور باشد زیرا عادات خوابی متفاوتی دارند که هر جایی و در هر شرایطی نمی توانند راحت بخوابند. آریانا هافینگتون (Arianna Huffington)، نویسنده و سردبیر قبلی نشریه هافینگتن پست، در کتاب جدیدش از خوابیدن در سفر هوایی حمایت کرده است و برای مسافرانی که منطقه زمانی مقصد با وطن آن‌ها یکسان نیست، نکاتی درباره خوابیدن پیشنهاد می‌کند. او در این مطلب به ما می‌گوید که چطور در طول شب خواب و استراحت مفیدی داشته باشیم، حتی اگر نتوانیم دراز بکشیم، یا به پتو و بالش دسترسی نداشته باشید. در ادامه 6 نکته را معرفی می‌کنیم که پروازهای شبانه را به سفری آرامش‌بخش تبدیل می‌کنند، هرچند نکته آخر تاکید بیشتر بر خوابیدن در طول پرواز است.پس در ادامه مقاله با چارتر 118 همراه باشید.

آموزش

1. کیسه خواب

من همیشه داخل کیف همراهم یک کیسه خواب دارم که حاوی یک چشم‌بند، گوش‌گیر، هدفون‌های مخصوص، دمنوش‌های گیاهی (مانند اسطوخودوس و دارچین) و بالش گردن مورد علاقه‌ام است. همچنین ساندویچ‌های سبکی هم (که متشکل از بادام و بادام‌زمینی خام، سبزیجات، گوشت بوقلمون، و پنیر بز است) با خود برمی‌دارم و آن را کنار یک محفظه یخی می‌گذارم.

2. اپلیکیشن‌های مفید

برخی اپلیکیشن‌ها به ما کمک می‌کنند تا با منطقه زمانی جدید هماهنگ شویم. اپ Entertain، که توسط محققان دانشگاه میشیگان طراحی شده است، با تکیه بر بررسی اطلاعات به کاربران می‌گوید که چه زمانی باید از روشنایی استفاده کنند تا سریع‌تر چرخه خواب خود را با محیط جدید وفق دهند. محصولی به نام RE-Timer نیز وجود دارد که متاسفانه در ایران موجود نیست. این عینک را روی چشم می‌گذارند، زیرا مانعی برای نور است و زمانی که در طول روز استفاده می‌شود، می‌تواند ساعت بدن ما را مجددا تنظیم کند تا بتوانیم در زمان صحیح بخوابیم.

3. بی‌توجهی

مهم‌ترین مسئله این است که راحت باشید و ارتباط خود را با محیط اطراف قطع کنید تا راحت‌تر تسلیم خواب شوید. من 12 روش مراقبه دارم که با استفاده از آن‌ها به راحتی به خواب می روم.

4. رایحه آرامش‌بخش

من طرفدار استفاده از گیاهانی چون اسطوخودوس و سنبل‌الطیب برای خوابیدن هستم. مایکل اسمیت، طراح داخلی که بیشتر عمرش را در هواپیما گذرانده است، به من گفت که برای خوابیدن در شب به لباسش اسانس پرتقال اسپری می‌کند. او متوجه شده است که رایحه پرتقال ذهنش را آرام می‌کند. درسی که ما از این موضوع می‌گیریم، این است که ما نیز باید رایحه آرامش‌بخش خود را پیدا کنیم.

5. برنامه‌ریزی کنید

دکتر چارلز چسلر (Charles Czeisler)، استاد خواب‌درمانی از مدرسه پزشکی هاروارد، می‌گوید مشکل متداول پروازهای شبانه این است که مسافران آن را با خستگی تمام آغاز می‌کنند:

مردم معمولا پیش از سفر دوندگی‌های بسیاری دارند، بنابراین زمانی که پا به هواپیما می‌گذارند، بی‌خواب می‌شوند.

چرت زدن یک روز قبل از سفر، می‌تواند مفید باشد.

6. فرود راحت‌تر

همانطور که بتی تسکی، نویسنده کتاب «بتی با یک چمدان در آسمان»، هشدار می‌دهد، خوابیدن در هواپیما از فشار خواب در مقصد کم می‌کند. او می‌گوید:

مسافران توقع زیادی از پروازهای شبانه دارند. آن‌ها گمان می‌کنند که چون در هواپیما می‌خوابند، در مقصد کاملا سرحال هستند، اما هنگام فرود، تازه مشکل منطقه زمانی شروع می‌شود.

آموزش


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.