نوع لباس در سفرهای هوایی

تجهیزات سفر

در سفرهای هوایی چه لباسی مناسب است؟

در سفرهای هوایی علاوه بر عواملی مانند انتخاب صندلی مناسب و تغذیه نحوه لباس پوشیدن نیز نقش مهمی در حفظ آرامش در طول پرواز دارد. شاید این مسئله اندکی عجیب به نظر برسد، ولی استفاده از لباس‌ مناسب در طول پرواز ضرورت دارد.در طول پرواز شرایط داخل کابین هواپیما مانند پایین آمدن فشار هوا هنگام پرواز، کم شدن آب بدن و بی‌تحرکی در طول پرواز باعث ایجاد مشکلات جسمی و ناراحتی می‌شود. بنابراین، انتخاب لباس مناسب نقش مهمی در کاهش این قبیل مشکلات در سفرهای هوایی دارد.در ادامه با چارتر118 همراه شوید:

1. چند لایه بپوشید

از آنجایی که دمای هوای داخل هواپیماها متفاوت است، بنابراین بهترین راه برای پیشگیری از گرما و سرما در طول پرواز پوشیدن چند لباس سبک مانند شال، ژاکت، جلیقه و غیره از روی یکدیگر است و در صورت عدم نیاز می‌توان آن‌ها را تا کرده و برای بالش در طول پرواز استفاده کرد. همچنین این کار باعث می‌شود تا علاوه بر کاهش حجم لباس‌های داخل چمدان، در رابطه با تغییرات ناگهانی آب و هوایی نیز آمادگی کافی داشت.

تجهیزات سفر

2. از لباس‌های با پارچه مناسب استفاده کنید

لباس‌هایی که پارچه آن‌ها از جنس نخ و کتان هستند، علاوه بر سبکی و پاکیزگی از امتیاز نفوذ هوا به داخل و خروج رطوبت نیز برخوردار هستند و بهترین گزینه برای استفاده در طول سفر هوایی به شمار می‌روند. سایر پارچه‌ها به دلیل عدم نفوذ هوا باعث می شوند تا عرق بر روی پوست باقی مانده و زودتر کثیف شوند.

تجهیزات سفر

3. استفاده از جوراب کشی

بسیاری از پزشکان اصرار بر استفاده زنان باردار از جوراب‌های‌ کشی (موسوم به جوراب واریس) در طول پرواز دارند؛ زیرا این جوراب‌ها علاوه بر کاربرد پزشکی در طول پرواز موجب می‌شوند تا جریان خود از سمت پاها به قسمت فوقانی بدن حرکت کرده و از ورم ناشی از فشار هوا جلوگیری شود. این جوراب‌ها در کلیه داروخانه‌ها و فروشگاه‌های لوازم پزشکی در دسترس هستند.

تجهیزات سفر

4. کفش راحت بپوشید

بهترین نوع کفش برای پرواز کفش‌های راحتی و تختی هستند که معمولا برای ورزش یا پیاده‌روی استفاده می‌شوند. با این کفش‌ها می‌توان به راحتی کلیه مراحل زمینی پرواز را نیز طی کرد.

تجهیزات سفر

5. لباس‌های جیب‌دار بپوشید

با توجه به محدودیت‌های اعمال شده از طرف شرکت‌های هوایی برای حمل بار و دریافت وجه برای اضافه بار، لباس‌های جیب دار بهترین گزینه برای جاسازی اشیای کوچک هستند. در این رابطه کت‌های سفری با ظاهری مناسب به بازار عرضه شده‌اند.

تجهیزات سفر

6. از لباس‌های تنگ استفاده نکنید

همان‌طور که پیش‌تر نیز اشاره شد، صندلی‌های تنگ و تورم ناشی از فشار هوا از جمله عوامل ایجاد فشار و ناراحتی در پرواز هستند؛ از این رو، برای پیشگیری از این مسئله بهتر است تا در صورت امکان از پوشیدن لباس‌های تنگ و نایلونی پرهیز کنید.

بنابراین، شلوارهای جین تنگ و لباس‌هایی از این دست گزینه چندان مناسبی برای استفاده در پرواز نیستند.

تجهیزات سفر

7. ظاهری آراسته داشته باشید

استفاده از لباس‌های راحت و گشاد به معنی ظاهر بهم ریخته و نامرتب نیست، بلکه با وجود راحتی لباس می‌توان از ظاهری مرتب و شیک برخوردار بود و چه بسا این ظاهر زیبا باعث جلب توجه و تحسین اطرافیان و کادر پرواز شود.

تجهیزات سفر


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.