وسایل مورد نیاز در کیف دستی

وسایلی که بهتر است پیش از سفر در کیف دستی خود قرار بدهید

همیشه فکر کردن به وسیله های مهم و مورد نیاز که در چمدان جا می ماند و در دسترس مستقیم ما نیست موجب استرس ما می شود به همین دلیل باید طبق دستور العملی این وسایل سازماندهی شود تا در طول پرواز در دسترسمان قرار گیرد .وقتی ما چمدان را در فرودگاه تحویل می دهیم می دانیم که برای ساعاتی وسایل شخصیمان در دسترس ما قرار ندارند و هیچ راهی هم برای دسترسی به آن ها وجود ندارد مخصوصا اگر قرار باشد چمدان ما با یک هواپیمای دیگر به مقصد ارسال گردد که این موضوع اوضاع را وخیم تر می کند حتی ممکن است چمدان ما خیلی دیر به دستمان برسد .پس بهترین حالت این می باشد که خودتان را قبل از سفر برای چنین شرایطی آماده کنید.در ادامه با چارتر 118 همراه باشید تا به شما روش سازماندهی کردن وسایلتان را یاد بدهیم:

تجهیزات سفر

قرار است سفری تفریحی داشته باشید، پس استرس را از خود دور کنید و این دستور‎العمل را مو به مو بخوانید:

تجهیزات سفر

لباس شنا

اگر مقصد شما ساحلی است یا قصد دارید در استخر هتل شنا کنید، لازم نیست منتظر چمدان‎هایتان بمانید. یک دست لباس شنا در کیف دستی خودتان قرار بدهید.

لباس زیر

حتی اگر هزار دست لباس زیر تمیز در چمدان گذاشته‎اید، حتما یک لباس زیر در کیف دستی داشته باشید. بعد از یک پرواز طولانی لباس تمیز حس خوبی به شما می‎دهد. حتی اگر قرار باشد چمدان‌تان را گم کنید.

کرم ضد آفتاب و نرم کننده‎ در ابعاد مسافرتی

به محض اینکه از هواپیما پیاده شوید، پوست شما در معرض آب و ‎هوایی کاملا متفاوت قرار می‎گیرد و بهتر است از آن محافظت کنید. پس یک بسته کرم ضد آفتاب و نرم‌کننده در کیف دستی همراه داشته باشید. شما مجاز هستید حدود یک لیتر مواد مایع، آئروسول، ژل، کرم و خمیری در کیف دستی داشته باشید. بهتر است مقدار هر کدام از مواد بهداشتی که به همراه دارید کمتر از 100 میلی‎لیتر باشند.

تجهیزات سفر

کتاب

کتاب یکی از وسایل ضروری برای سفر است که ‎نه تنها در طول پرواز، بلکه در تمام طول مسافرت شما را سرگرم می‎کند.

شال

در هر شرایط آب و هوایی نوعی شال قابل استفاده است& به علاوه می‎توانید در هواپیما از آن به عنوان پتو استفاده کنید.

خوراکی

خوراکی مورد علاقه‎ی شما در سفر چیست؟ همیشه کمی از آن در کیف دستی به همراه داشته باشید.

تجهیزات سفر

عینک آفتابی

شاید فکر کنید که بهتر است عینک آفتابی را در چمدان بگذارید تا در کیف دستی برای پاسپورت و کیف پول و دیگر وسایل ضروری جا باقی بماند. ولی بهتر است یک عینک آفتابی در کیف دستی داشته باشید. واقعیت این است که عینک آفتابی جای زیادی نمی‌گیرد و در طول سفر کاربرد زیادی دارد.

شارژر (برای تمام وسایل برقی)

تمام شارژرهای مورد نیاز را در کیف دستی قرار دهید.

 برق لب و مرطوب کننده‎ی لب

بعد از یک پرواز طولانی کمی به خودتان برسید. شما ساعت ها هوای بسته را تنفس کرده اید و احتمالا پوست لب‎هایتان حسابی خشک شده است. بهتر است ظاهر مناسبی داشته باشید تا عکس‎های سلفی قشنگ‎تری ثبت کنید.

کفش

مبدا پرواز با مقصد کاملا متفاوت است، پس بهتر است چند نوع کفش به همراه داشته باشید. برای سفر پاپوش‎های راحت در نظر بگیرید و در کیف دستی قرار دهید.

تجهیزات سفر

دفتر و خودکار

پرواز جای خوبی برای فکر کردن است، پس اگر در حال نگاه کردن به فیلم نیستید و احتیاجی به خواب ندارید، فکرهایتان را روی کاغذ بیاورید. این نوشته‎ها نوعی سوغاتی برای خودتان محسوب می‎شوند. اگر چه عکس‎ها یادآور لحظات سفر هستند، ولی این نوشته‎ها تک تک جزئیات مسافرت را به خاطر شما می‎آورند.

ماسک چشم

یکی از نکات مثبت سفر این است که می‎توانید هر لحظه‎ای که اراده کنید، بخوابید. تمام آلارم‎ها را خاموش کنید و با ماسک چشم که یکی از وسایل ضروری برای پرواز است، خواب دلپذیری داشته باشید.

تجهیزات سفر

هدفون

بدون هدفون هیچ جا نروید. اگر در هواپیما یک نوزاد بد اخلاق آسایش شما را گرفته، از هدفون‌تان استفاده کنید. بهتر است هدفون ارزان تهیه نکنید و مدلی را به همراه داشته باشید که دقیقا مناسب اندازه‎ی گوش شما باشد. به این ترتیب تمام سرو صدا‎های مزاحم سفر فیلتر می‌شوند.


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.