نکات بالش های مسافرتی

روش استفاده درست از بالش های مسافرتی

در واقع داشتن خوابی راحت در طول سفر یکی از مسائل مهم برای هر فرد می باشد به همین دلیل انتخاب یک بالش مسافرتی مناسب و استفاده صحیح از آن امری بسیار مهم می باشد.می توان گفت انتخاب یک بالش مسافرتی مناسب باعث راحتی گردن و بدن می شود و می تواند باعث شود که  افراد را در سفر های طولانی اذیت نشوند مخصوصا صندلی های هواپیما که دارای جای کمی می باشد.به همین دلیل ما به شما توصیه می کنیم که بالشی را انتخاب کنید که متناسب با نحوه خوابیدن شما طراحی شده باشد و همچنین بالش را در نقاط مختلفی امتحان بکنید تا بتوانید از این طریق راحت ترین مکان را پیدا کنید .در این مقاله با چارتر118 همراه باشید تا نحوه استفاده صحیح از بالش های مسافرتی را به شما آموزش دهیم:

تجهیزات سفر

سفر با بالش گردنی

1. قبل از خرید بالش مسافرتی آن را امتحان کنید

توصیه می‌کنیم قبل از خرید بالش گردنی و قبل از سفر حتما آن را امتحان کنید. بهترین روش برای کسب اطمینان از راحت بودن بالش، امتحان کردن آن است. وقتی از این نوع بالش استفاده می‌کنید، نباید گردن را آنقدر خم کنید که احساس ناراحتی کنید و یا نباید مواد داخل بالش شما گردن شما را اذیت کند و باعث خارش آن شود.

تجهیزات سفر

2. در صورت نیاز بالش خود را باد کنید

برخی از بالش‌های گردنی بادی هستند و می‌توانید تنها در زمانی که به آن نیاز دارید، آن را باد کنید. لازم به ذکر است زمانی که بالش خود را باد کردید، باید درپوش آن را در جای خود قرار دهید تا هوا از آن خارج نشود. بالش را باید تا اندازه‌ای باد کنید که گرد و سفت شود. یکی از مزایای این نوع بالش‌ها این است که فضای کمی را اشغال می‌کند.

  • برخی از بالش‌ها نیازی به باد کردن ندارند و اگر والفی را که در انتهای بالش قرار دارد، بچرخانید، بالش به آرامی باد می‌شود. با این حال اگر بالش شما این قابلیت را دارد، برای اطلاع از نحوه باد شدن آن، دفترچه راهنمای آن را مطالعه کنید.
  • بالش‌هایی که بادی نیستند، معمولا با فوم یا ذرات بسیار ریز پلاستیکی پر می‌شوند؛ اگر چه نوع بالش‌ها نسبت به بالش‌های بادی فضای بیشتری را اشغال می‌کنند؛ اما در عوض راحت‌تر هستند.
تجهیزات سفر

3. بالش خود را با یک تی‌شرت یا روسری نازک بپوشانید

برخی از بالش‌‌های گردنی بادی ارزان‌قیمت از پلاستیک ساخته شده‌اند و ممکن است سطح آن‌ها کاملا راحت نباشد. برای حل این مشکل تنها کافی است آن را با یک تی‌شرت یا روسری نازک بپوشانید تا راحت‌تر شود. همچنین می‌توانید برای راحت‌تر شدن بالش، یک روکش برای آن بخرید؛ فقط قبل از خرید آن مطمئن شوید که کاملا اندازه بالش است.

تجهیزات سفر

4. بالش را دور گردن خود قرار دهید

بالش را دور گردن خود قرار دهید؛ بیشتر بالش‌های گردنی U شکل هستند و به راحتی پشت گردن سفت می‌شوند و در قسمت گلو نیز حفره‌ای وجود دارد تا گلو اذیت نشود. برخی از بالش‌ها دارای بندی هستند که از بالای گلو رد می‌شوند و بالش را در جای خود محکم می‌کنند.

  • چنانچه بالش شما U شکل نیست، ممکن است طوری طراحی شده باشد که بین شانه و سر قرار گیرد. در صورت استفاده از این بالش‌ها، جهاتی که می‌توانید سر خود را روی بالش قرار دهید، محدودتر می‌شود؛ بنابراین این نوع بالش‌ها برای افرادی مناسب است که در خواب کمتر سر خود را تکان می‌دهند.
تجهیزات سفر

5. پشتی صندلی خود را بخوابانید

بسیاری از این بالش‌ها طوری طراحی شده‌اند که وقتی سر به عقب می‌رود یا به سمت چپ یا راست می‌رود، آن را نگه می‌دارد تا فرد اذیت نشود؛ بنابراین اگر در طول سفر کمی پشت صندلی خود را بخوابانید احساس راحتی کامل پیدا می‌کنید. توجه داشته باشید پشتی صندلی را سریع یا خیلی زیاد نخوابانید تا مسافر پشت سر هم اذیت نشود و تنها آن را به قدری بخوابانید تا احساس راحتی کنید.

تجهیزات سفر

6. چشمان خود را بپوشانید

حتی در پروازهای شبانه نیز چراغ‌های کوچک زیادی در هواپیما روشن هستند که مزاحم خواب شما می‌شوند. برای مقابله با این مشکل می‌توانید از چشم‌‌بندهایی استفاده کنید که نسبتا ارزان‌قیمت هستند و اغلب در داروخانه‌ها و فروشگاه‌های محصولات زیبایی به فروش می‌رسند. برخی از بالش‌های بادی همراه با چشم‌بند عرضه می‌شوند. همچنین برای خواب راحت‌تر می‌توانید یک تی‌‌شرت روی چشم خود قرار دهید یا آن را بالای سر خود قرار دهید.

تجهیزات سفر

7. بالش را برای قرار دادن سر در جهات مختلف بچرخانید

چنانچه بالش U شکل دارید، آن را بچرخانید تا هم بتوانید سر خود را در جهات مختلف بچرخانید و هم بتوانید چانه خود را نیز روی بالش قرار دهید. اگر بالش درست به اندازه عرض شانه‌های شما است، سعی کنید شانه‌های خود را کمی تکان دهید تا در راحت‌ترین حالت ممکن بخوابید.

تجهیزات سفر

8. اگر می‌خواهید به سمت جلو خم شوید و بخوابید، بالش را روی سینی غذای هواپیما قرار دهید

برخی از افراد تمایل دارند به جای اینکه به پشت صندلی تکیه دهند، رو به شکم بخوابند. اگر شما هم جزو همین افراد هستید، می‌توانید در سفرهای هوایی بالش را روی سینی غذا قرار دهید و بخوابید.

  • بالش‌های U شکل برای این نوع خواب کاملا مناسب است؛ زیرا می‌توانید صورت خود را به راحتی در میان حفره میان بالش و پیشانی خود را روی بالش قرار دهید. در غیر این صورت باید صورت خود را به سمت چپ یا راست قرار دهید که ممکن است کمی برای شما آزاردهنده باشد.
تجهیزات سفر

نحوه استفاده از بالش بدنی یا بالش قدی

1. در صورت استفاده از این بالش‌ها وسایل کمتری در چمدان بگذارید

اگر دوست دارید از این نوع بالش استفاده کنید، باید وسایل کمتری در چمدان خود بگذارید؛ زیرا این نوع بالش‌ها فضای زیادی در چمدان و صندلی شما اشغال می‌کنند؛ حتی اگر بادی باشند. این بالش‌ها بسیار راحت‌تر از بالش‌های گردنی هستند و در اندازه‌های مختلفی تولید می‌شوند و حتی طول و عرض برخی از آن‌ها درست به اندازه طول و عرض بدن شما است.

تجهیزات سفر

2. لباس راحت بپوشید

بالش‌های قدی معمولا تمام قسمت شانه‌ها و پاها را می‌پوشانند؛ اگر می‌خواهید فشار کمی روی این دو قسمت از بدنتان وارد شود، لباس راحت و کمی گشاد بپوشید. اگر در حین سفر لباسی نازک و مناسب فصول گرم سال بپوشید، در هنگام استفاده از بالش گرمای زیادی را احساس نمی‌کنید.

تجهیزات سفر

3. در صورت لزوم بالش خود را باد کنید

برخی از بالش‌های بدنی، بادی هستند که فضای کمی را اشغال می‌کنند و می‌توانید تنها در زمان نیاز، آن‌ها را باد کنید. برای استفاده از این بالش‌ها یا خودتان باید آن‌ها را باد کنید؛ یا با زدن یک دکمه روی آن، بالش به صورت خودکار به آرامی باد می‌شود. برای اطلاع از نحوه باد شدن بالش، دفترچه راهنمای آن را مطالعه کنید.

  • اگر بعد از باد کردن بالش متوجه شدید که بالش کمی سفت شده و راحت نیست، می‌توانید به راحتی کمی از باد آن را تخلیه کنید.
  • اگر در چمدان خود جای زیادی دارید و یا اصلا مشکل فضا ندارید، می‌توانید از بالش‌های قدی معمولی که با فوم و ذرات پلاستیکی ریز پر شده است، نیز استفاده کنید.
تجهیزات سفر

4. در صورت امکان می‌توانید بالش خود را به صندلی یا کمربند متصل کنید

برخی از بالش‌های قدی به کمربند ایمنی و برخی دیگر به صندلی پشتی متصل می‌شوند؛ بنابراین در هنگام خرید این نوع بالش‌ها دقت کنید که با کدام یک از آن‌ها راحت‌تر هستید.

  • چنانچه بالش به کمربند ایمنی وصل می‌شود، آن را پس از وصل کردن کمی به سمت بالا حرکت دهید تا سر خود را به راحتی روی آن بگذارید.
  • اگر بالش به صندلی پشتی وصل می‌شود، می‌توانید تا جایی که راحت هستید به سمت عقب تکیه دهید و سر خود را روی بالش بگذارید.
تجهیزات سفر

5. بدن خود را به سمت جلو یا طرفین تکیه دهید

اکثر بالش‌های بدنی طوری طراحی شده‌اند که به راحتی بتوانید بدن خود را به سمت جلو یا طرفین تکیه دهید و تمام وزن خود را روی بالش بیندازید. هر طور که راحت هستید به بالش تکیه دهید و سپس گردن خود را تا جای ممکن صاف روی بالش قرار دهید.

ممکن است بالش شما دو منحنی به شکل حرف J در دو طرف خود داشته باشد که معمولا یکی از آن‌ها از دیگری بزرگ‌تر است. معمولا منحنی بزرگ‌تر زیر یکی از شانه‌های شما قرار می‌گیرد و منحنی کوچک‌تر برای اینکه بالش در جای خود محکم‌ شود، زیر بازوی مقابل قفل می‌شود.

برخی از بالش‌ها طوری طراحی شده‌اند که روی ران‌ها یا روی سینی غذای هواپیما قرار می‌گیرند و در حالی که به سمت جلو تکیه داده‌اید، قسمت فوقانی بدن شما را در بر می‌گیرند.

تجهیزات سفر


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.