ترفندهای سفرهای هوایی

ترفندهای جالب برای سفرهای هوایی

درواقع برای داشتن سفری راحت با هواپیما ترفندهایی وجود دارد که شاید شما ندانید.و با توجه به اینکه سفر با هواپیما راحت ترین و امن ترین سفر به شمار می آید و روز به روز به تعداد افرادی که با هواپیما سفر می کنند افزوده می شود به همین دلیل خوب است که یکسری را ها و ترفندها را در ارتباط با سفر هوایی بدانیم .پس در ادامه با چارتر 118 همراه شوید تا به شما کمک کنیم با استفاده از ترفندهایی جالب سفر هوایی خوبی را تجربه کنید.

لیستی از اقلام قابل حمل در هواپیما را برای خود تهیه نمایید

هواپیما وسیله ی نقلیه ای حساس است و طبیعتا برای آن قوانین مختلف و سرسختانه ای نیز وجود دارد که با بیشترین دقت بر روی اعمال آن هم اصرار است و هم نظارت. حال برای این که ببینید که در سفرهای هوایی پیش روی خود چه اقلامی را می توانید به همراه داشته باشید، پیشنهاد می کنیم که قبل از این که دچار قوانین سرسختانه ی فرودگاه و ایرلاین مورد نظر خود شوید، لیستی از وسایلی که می خواهید با خود به همراه داشته باشید را به همراه لیستی از ممنوعه ها که معمولا در وب سایت شرکت ها و فرودگاه ها موجود است تهیه نمایید و در آخر وسایلتان را با آرامش و اطمینان ببندید. مواردی همچون: صندلی بیمار، گهواره ی دستی و غذای کودک، دوربین شکاری و دوربین عکاسی، مجله و یا کتاب، کیف دستی زنانه، چتر و یا عصا، یک پالتو، شال و یا پتو است که البته به تعداد هر یک عدد را می توانید به همراه داشته باشید.

ترفندهای هواپیما

هیچ وقت در هواپیما نوشیدنی های داغ را ننوشید

بر اساس تحقیقات و آزمایش هایی که در بسیاری از شرکت های هواپیمایی و ایرلاین ها انجام شده است، بسیاری از آب هایی که برای نوشیدنی های گرم استفاده می شود به دلیل شرایط موجود در هواپیما حاوی باکتری هایی از جمله ای کلی (E. coli) و استافیلوکوکاس (Staphylococcus) هستند که معمولا باعث ایجاد مشکلات متعددی در اندام های داخلی همچون معده و روده می شوند و در نهایت به مسمومیت منجر می گردند. برای نوشیدن آب هم که بهترین گزینه ی موجود، بطری های آب معدنی است.
ترفندهای هواپیما

 

اگر بالش بادی دارید حواستان را جمع کنید!

اگر بالش بادی یا هر وسیله ی بادی دیگری با خود همراه دارید، حواستان باشد که آن را مملو از باد نکنید تا با تغییرات فشار هوا در ارتفاعات مختلف نترکند زیرا بارها این اتفاق افتاده است که این وسایل بترکند و حتی به مسافران آسیب وارد کنند.

ترفندهای هواپیما

توجه! صندلی های کنار پنجره ی هواپیما سرد تر هستند

در هواپیما و مخصوصا در شرایط آب و هوایی سرد، دمای هوا بسیار سرد می شود و دقیقا همین دمای بسیار سرد، اگر در کنار پنجره نشسته باشید شما را اذیت خواهد کرد. البته پنجره ها دارای عایق هستند ولی به هر حال این سردی تاثیرگذار خواهد بود. البته این مسئله فقط مختص به فصل سرما نیست بلکه در فصل گرما نیز تاثیر خود را خواهد گذاشت. نتیجه گیری ما از این بخش برای شما این است که از صندلی های کنار پنجره چشم پوشی کنید تا در طول سفر درگیر مشکلات دمای هوا نشوید.

ترفندهای هواپیما

بهترین زمان برای سفرهای هوایی، صبح ها است

اگر برای سفر خود چندین گزینه ی مختلف و از جمله انتخاب زمان آن، دستتان باز است حتما برای پروازتان صبح را انتخاب کنید. پرواز صبح دارای مزایای بسیاری است که مهم ترینش این است که در پروازهای صبح، بدون شک تاخیر در پرواز های صبح به مراتب بسیار کمتر از پرواز های سایر زمان های دیگر است و از سوی دیگر اگر ترس از پرواز دارید این نکته را باید بدانید که سوانح و اشتباهات مرگبار هوایی اتفاق افتاده در صبح ها به مراتب بسیار کمتر از سایر زمان های دیگر است.

ترفندهای هواپیما

کثیف ترین نقاط هواپیما را بشناسید

یکی از مشکلاتی که ما در همه ی ابعاد زندگی خود با آن رو در رو هستیم، تفکیک زباله های ماست البته مفهوم این تفکیک این است که دقیقا زباله های ما در کدام قسمت ها قرار می گیرند زیرا، بخشی از زباله های ما در قسمت سطل آشغال نیستند بلکه در بین نقاط خانه ی ما هم مکان هایی هستند که چون دید کامل نسبت به آن ها نداریم، با زباله دانی فرقی ندارند و چه بسا کثیف تر هم باشند. هواپیماها هم از این قائده مستثنی نیستند و معمولا میزهای تاشو و کیسه های صندلی ها از کثیف ترین نقاط یک هواپیما هستند. معمولا در این مکان ها مسافران کارهایی غیر از غذا خوردن همچون: گذاشتن کف کفش ها و یا تعویض پوشک کودکان استفاده می کنند.

امن ترین مکان برای نشستن در هواپیما کجاست؟

با این که هواپیما در زمره ی وسایل حمل و نقل بسیار امن قرار گرفته است اما اگر حادثه ای پیش آمد بدون شک شما وقت این را ندارید که پس از ترسیدن و یا حتی جیغ و داد زدن، رئیس کمپانی ایرباس و بوئینگ و یا هر شرکت هواپیماسازی دیگری را احضار کنید و از او درباره ی این وسیله ای که تولید کرده است بازخواست نمایید بنابراین، اولین کاری که باید قبل از وثوع هر حادثه ای انجام دهدی این است که به محلی که می نشینید دقت کنید!

بله، در انتخاب جای خود و مکان قرارگیری آن دقت کنید زیرا، اگر چنانچه در قسمت انتهایی هواپیما بنشینید؛ چون که دیرتر از همه جا به آن آسیب وارد می شود، امکان نجات پیدا کرد و زنده ماندن شما بیشتر است. البته نشستن در قسمت عقبی هواپیما، دارای مزایای دیگری هم هست و تنها در مواقع اضطرار به کار نمی آید به طور مثال، اگر در این قیمت بنشینید، شما شانس بیشتری برای بهتر پذیرایی شدن و به دست آوردن غذای بیشتر دارید.

ترفندهای هواپیما


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.