فرودگاه پیام البرز

هر آنچه باید درباره ی فرودگاه بین المللی پیام البرز بدانید

فرودگاه بین المللی پیام استان البرز که در سال 1371 در شهر کرج تاسیس گردیده، قرار است بزودی در راستای تبدیل شدن به یک فرودگاه مسافربری، به امکانات مورد نیاز و ملزومات اساسی آن تجهیز گردد.در ادامه با چارتر 118 همراه شوید تا این فرودگاه را بشناسید.


فرودگاه بین المللی پیام


این فرودگاه که در ابتدا هدف از تاسیس آن حمل و نقل بار هوایی و انجام امور پستی بود، دارای باندی به طول 4 کیلومتر است که در نتیجه امکان پذیرش هواپیماهای پهن پیکر را نیز داراست. بعلاوه بدلیل عدم وجود هر نوع موانع مصنوعی یا طبیعی در اطراف آن، باید فرودگاه بین المللی پیام را بعنوان یکی از امن ترین فرودگاه های کشور در حوزه ایمنی معرفی نمود.

برخلاف تصور عموم، روزانه حدود 250 پرواز در این فرودگاه انجام می شود که از این حیثفرودگاه پیام را در زمره یکی از پرترافیک ترین فرودگاه های کشورمان قرار داده است. گفتنی است پروازهای فرودگاه نیروی انتظامی و فرودگاه هلی کوپتری کردان کرج نیز تحت پوشش این فرودگاه بین المللی استان البرز قرار دارد.

در کنار موارد ذکر شده باید به یکی دیگر از ویژگی های بارز این فرودگاه یعنی امکان سوخت رسانی به هر نوع هواپیما نیز اشاره کنیم؛ فروگاه پیام از وجود دو واحد سوخت رسان 34 هزار لیتری، ظرفیت مخازن 540 هزار لیتری و دو دستگاه تانکر حمل سوخت 19 هزار لیتری بهره مند می باشد که باعث شده این فرودگاه را به یکی از معدود فرودگاه های دارای واحد سوختگیری کشور تبدیل نماید.

فرودگاه بین المللی پیام


همچنین علاقه مندان به رشته خلبانی نیز بد نیست بدانند که 47 فروند هواپیمای آموزشی نیز در این فرودگاه وجود دارد که متعق به 8 شرکت آموزش خلبانی مستقر در فرودگاه پیام است و متقاضیان می توانند از طریق این شرکت ها نسبت به اخذ گواهینامه خلبانی PPL و CPL خود اقدام نمایند. لازم بذکر است که مرکز آموزش علمی کاربردی صنعت هوانوردی آسمان ایرانیان نیز در همین منطقه واقع شده که این موضوع نیز می تواند امتیاز مثبت دیگری برای متقاضیان آموزش خلبانی بشمار رود.

در آذرماه سال 1396 بود که سعید زرندی، مدیرعامل فرودگاه بین‌المللی پیام اعلام نمود که فرودگاه پیام در مسیر مسافربری شدن قرار گرفته و در آینده ای نه چندان دور بعنوان یکی از فرودگاه بین المللی کشورمان، به هموطنان خدمت رسانی خواهد نمود.

با توجه به اینکه بخش قابل توجهی از زیرساخت‌های یک فرودگاه بین‌المللی در این فرودگاه مهیاست، بر اساس یک تحلیل علمی اقتصادی می توان گفت که با آغاز پروازهای مسافری، باید انتظار رونق اقتصادی دوچندانی را برای منطقه ویژه اقتصادی پیام داشت.

فرودگاه بین المللی پیام

زرندی همچنین افزوده بود که مبلغی حدود 200 میلیارد ریال جهت سرمایه‌گذاری در حوزه فرودگاهی شرکت پیام در زمینه های زیر در نظر گرفته شده است:

  • بهبود آسفالت و زیرسازی جدید سطوح پروازی
  • ایجاد فنس‌کشی و ساخت دیوار بتنی در اطراف فرودگاه
  • تامین روشنایی چراغ‌های باند
  • تجهیز ترمینال مسافربری

با توجه به درنظر گرفته شدن فضای مورد نیاز در فرودگاه بین المللی پیام البرز برای خدمات تعمیر و نگهداری هواپیما و همچنین وجود ترمینال 6 هزار متری مناسب برای پروازهای داخلی و خارجی، می توان گفت که آینده ای بسیار روشن و البته نه چندان دور برای این فرودگاه بین المللی کشورمان پیش بینی می شود.با توجه به برآوردهای صورت گرفته، این فرودگاه می تواند در سال های نخستین فعالیت خود بعنوان یک فرودگاه مسافربری از حدود 150 تا 250 هزار مسافر میزبانی کند
فرودگاه بین المللی پیام


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.