دلیل صف طولانی بازرسی

صف بازرسی فرودگاه

در واقع یکی از مواردی که همیشه مسافران را در فرودگاه ها دچار استرس می کند صف های بازرسی می باشد.در واقع این صف ها که اکثر اوقات بسیار شلوغ می باشد و ممکن است در طی بازرسی چیزی را که حتی فکرش را هم نمی کردید برای شما مشکل ساز شود!پس نگران نباشید ما اینجا هستیم تا در این مقاله نکاتی را درباره ی علت شلوغ بودن صف های بازرسی برایتان بگوییم تا دیگر به هنگام مواجه شدن با چنین چالشی در فرودگاه دچار استرس نشوید.پس در ادامه با چارتر 118 همراه باشید.صف بازرسی فرودگاه چیست؟

در واقع صف بازرسی در فرودگاه به قسمتی از پروسه ای فرودگاه می گویند که قبل از پرواز برای از بین بردن هرگونه اشتباهی همه ی مسافران را در هر سن و سالی که باشند مورد بازرسی قرار می دهند.که این صف بازرسی در واقع یک قانون و اجبار برای همه مسافران می باشد.اما همیشه این صف های طولانی بحثی سوال برانگیز برای مسافران می باشد.
 
در واقع این مقوله ی بازرسی یک قانون در همه ی فرودگاه ها می باشد که به مسافران اعلام می کنند که 3 ساعت قبل از پرواز خود در فرودگاه حضور داشته باشند تا زمانی بر اثر صف طولانی بازرسی پرواز آن ها با مشکل مواجه نشود.در واقع بحث امنیت در فرودگاه یک عامل اساسی و مهم می باشد به همین دلیل برای برقراری آن خواه نا خواه بحث بازرسی شکل می گیرد .و این عاملی می باشد که مسافران را برای ساعت های طولانی تا قبل از رفتن به سکوی پرواز منتظر نگه می دارد.
 
 
 
 
همیشه از جمله عواملی که حتی در کشورهای بسیار پیشرفته در فرودگاه ها ممکن است رخ دهد کمبود نیروی امنیتی و همچنین نداشتن صبر و حوصله مسافران در ایستادن در صف های طولانی می باشد.و این به خودی خود باعث می شود که صف های بازرسی در فرودگاه ها از حد معمول خود طولانی تر شوند.
 
با توجه به تحقیقاتی که توسط یکی از شرکت ها در قالب یک نمودار ارائه شده ،دلیل طولانی شدن این صف های بازرسی را به راحتی توضیح می دهد.در واقع طبق این نمودار هر روز مسافران جدید تری به فرودگاه ها می آیند تا سفر کنند و از طرفی کمبود نیروهای امنیتی جوابگوی تعداد مسافران نمی باشد و همین علت باعث بوجود آمدن صف های طولانی بازرسی می شود و به دنبال آن مسلما زمان انتظار هم افزایش میابد.
 
به همین دلیل همیشه این نکته وجود دارد که تخمین صف انتظار در فرودگاه ها تا چه میزان زمان بر می باشد و ما چه مدت را باید به گذراندن در صف های طولانی بازرسی فرودگاه اختصاص دهیم.و این مسئله مدام در حال دشوار شدن می باشد و علت آن هم این است که روز به روز موانع جدید تر وغیر قابل پیش بینی نشده ای در حال اتفاق می باشد که کنترل آن بسیارسخت است.
در این رابطه حتی آمارها و موارد مختلفی به وجود می آید، مثلا در فرودگاه میدوی شیکاگو یکی از بلندترین و طولانی ترین صف های بازرسی جهان تبدیل شده بود و تا به الان نیز فرودگاهی نیز بر روی دست آن در دنیا ایجاد نشده است و البته باید این را بدانید که این موقعیت در آینده بدتر نیز خواهد شد.
 
روند کار در همه فرودگا ها به این صورت می باشد که مسافران باید پشت سر هم در صفی طولانی بایستند که برای هیچ کس در واقع راه دور زدنی نیست .پس از آن که نوبت شما رسید باید حتما بر اساس وسایلی که به همراه دارید؛ کمربند، کفش، تجهیزات الکترونیکی و هر آن چه که ماموران به شما می‌ گویند را باید حتما به ماموران تحویل داده و از تن خود نیز خارج کنید و آنها را در جعبه‌ های مخصوص برای عبور از دستگاه‌ های امنیتی اشعه ایکس قرار دهید.همه ی مسئولین این امر این را قبول دارند که تمام مراحل این پروسه سخت و حوصله سر بر است اما با این حال، کارشناسان امنیتی نیز بر این باور هستند که فناوری‌ های امنیتی در حال تکامل‌ هستند و خود را با انتظارات در آینده وفق خواهند داد.

امروزه یکی از راه هایی که برای جلوگیری از اتلاف وقت مسافران در نظر گرفته شده است استفاده از اسکنرهای کامل بدن می باشد که این قدرت را دارند که تمام بدن را تحت پوشش قرار دهند و تمامی آن را بررسی و پویش کنند.که این اسکنر ها در سال 2007 میلادی وارد فرودگاه ها شده اند.
این اسکنر ها به دونوع تقسیم می شوند که یکی در آن از اشعه ی ایکس استفاده می شود و دیگری از موج میلیمتری که امواج رادیویی غیر یونیزه برای ایجاد تصاویر 3 بعدی از بدن است استفاده شده است.در واقع این فناوری نقش موثری در کاهش صف های طولانی بازرسی در فرودگاه ها دارد چرا که با کمک این اسکنر ها بدن کامل مورد بازرسی قرار میگیرد و به محض دیدن چیز مشکوکی آژیر آن به صدا در می آید.


چرا صف بازرسی فرودگاه ها در سال های اخیر شلوغ تر شده اند؟

برای این سوال در واقع کارشناسان پاسخ خای متعددی را داده اند. که یکی از علت هایی که کارشناسان فرودگاهی بررسی و به آن پاسخ داده اند این می باشد که از زمانی که هزینه جدیدی برای سرویس های خدمات تحویل جمدان ها به هواپیمایی برای تحویل در مقصد تغییر کرده است.باعث شده که مسافران چمدان های خود را به همراه داشته باشند و این امر خود باعث طولانی شدن صف های بازرسی در فرودگاه ها شده است. حال با این که در این حالت مسافران نیز اسباب و وسایلشان نیز همراهشان نیست و این چمدان ها هم باید در بخش امنیتی بررسی شوند، ماموران امنیتی مجبور هستند تا چمدان های بیشتری را نسبت به گذشته مورد بررسی قرار دهند.دومین علتی که به آن اشاره شده است این می باشد که در 5 سال اخیر به تعداد افرادی که سفرهای هوایی را ترجیح می دهند افزوده شده .آمار رسمی در این زمینه به ما می گویند که از سال 2011 میلادی تا به حال تعداد مسافران هوایی 12 درصد افزایش یافته است. اما با این حال و در طی همین زمان، به دلیل کاهش حقوق کارمندان فرودگاهی در برخی از فرودگاه های جهان تا به حال 12 درصد از تعداد کارکنان فرودگاهی در سراسر جهان نیز کاسته شده است و به نوعی برخی از فرودگاه ها با مشکل کمبود کارمند روبرو هستند و در نتیجه نه تنها صف بازرسی فرودگاه ها طولانی ‌تر شده ‌اند بلکه تعداد این صف ‌ها نیز کاهش یافته است.
 

آیا صف های بازرسی طولانی بد هستند یا خوب؟

حال بعد از بررسی دلایل طولانی بودن صف های انتظار در فرودگاه ها به این مطلب می رسیم که آیا این صف های بازرسی در فرودگاه ها خوب هستند یا بد؟ باید بگوییم که علی رغم طولانی بودن و حوصله سربر بودن این صف ها اگر این بازرسی ها وجود نداشت امنیت فرودگاه ها به خطر میفتاد چرا که تا کنون استفاده از این بازرسی ها باعث شده که در فرودگاه های پرتردد جهان بمب ها و سلاح  های بسیاری را کشف نمایند .به طور مثال در تابستان سال گذشته اعلام شد که ماموران اداره ی امنیت حمل ‌و نقل هوایی یکی از کشورهای جهان، به شکل عجیبی از 95 درصد بازرسی ‌ها غافل مانده ‌اند و کار خود را به خوبی انجام نداده‌ اند که همین باعث آتش ‌سوزی در بخش اصلی آژانس گردیده است.

 

در نتیجه بر اثر همین اتفاق باعث شد که اداره ی امنیت روند امنیتی سختی را برای مسافران و کارمندان اعمال کنند و این به این معنا می باشد که حتی با وجود زیاد بودن مسافران و کمبود نیروی امنیتی ماموران باید کار بیشتری انجام دهند.

به طور مثال درباره ی همین فرودگاه و مامورانی که از آن ها صحبت کردیم باید بگوییم که؛ اداره ی امنیت حمل ‌و نقل برای سرعت بخشیدن به این روند از سگ ‌های بمب‌ یاب استفاده می‌ نماید که در کشف مواد و وسایل غیرقانونی بسیار موثرتر هستند و در عین حال به سرعت بخشیدن و کمک به روند کار ماموران امنیتی کمک می ‌کند.

درنتیجه برای تسریع در این روند، مقامات بالاتر نیز بودجه ی بیشتری را در اختیار اداره ی امنیت فرودگاه های این کشور قرار داده است و در نهایت سعی نموده است تا خطوط هوایی را از هزینه‌ های بسیار زیاد و وقت گیر حمل چمدان ‌های زیاد نیز منصرف کند.

 


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.