باغ وحش دیدنی آفریقای جنوبی

باغ وحش ملی آفریقای جنوبی

در بین تمام جاذبه های گردشگری دنیا باغ وحش ها از جذاب ترین این جاذبه ها هستند و سالانه مردم زیاد برای بازدید از آن ها وقت صرف می کنند .در واقع باغ وحش ها مکان هایی است که نه تنها برای کودکان جذاب بوده بلکه بزرگتر ها هم این مکان های زیبا را دوست دارند.باغ وحش ملی آفریقای جنوبی فرای تصور شما و ذهنیت شما از باغ وحش می باشد در واقع حیواناتی که در این باغ وحش هستند در محیط طبیعی و بومی خود زندگی می کنند و شما امکان این را دارید که از نزدیک با آن ها روبرو شوید و این حیوانات زیبا را ببینید.در ادامه با چارتر 118 همراه شوید تا بیشتر این دنیای وحش زیبا را بشناسید.
 

اطلاعات باغ وحش ملی آفریقای جنوبی


اغ وحش ملی آفریقای جنوبی در یک زیستگاه طبیعی با مساحتی حدود 210 هکتار در پرتوریا (Pretoria) آفریقای جنوبی واقع شده است. در واقع چیزی که این باغ وحش را خاص کرده وجود گونه های مختلف حیوانات و ساختار درونی باغ وحش می باشد.و مورد جالب دیگر این است که در یک نقطه از باغ وح-ش زمین مسطح است اما در نقطه ی دیگر اینگونه نیست و شما می توانید پستی و بلندی باغ وحش را به وضوح ببینید.در واقع بخش مسطح و بخش غیر مسطح باغ وحش توسط یک رودخانه به نام رود آپیس (the Apies) از یکدیگر جدا شده اند. وجود همین رودخانه طبیعی درون باغ وحش ملی آفریقا یکی از دلایل منحصر به فرد بوده این جاذبه گردشگری آفریقای جنوبی شده است همچنین با توجه به طیف گسترده ای از گونه های موجود در این باغ وحش و تعداد حیواناتی در حدود 9000 تعداد، اهمیت و ارزش این باغ وحش را جالب تر می نماید.
 
 
  • آدرس باغ وحش: 232 Boom St, Daspoort 319-Jr, Pretoria, 0001, South Africa
  • ساعات بازدید: از ساعت 08:30 صبح تا 05:30 بعد از ظهر
  • هزینه ورودی: شروع قیمت ها و هزینه ورودی باغ وحش ملی آفریقا از 530 پوند استرلینگ برای هر فرد بزرگسال است.
  • آدرس سایت: nzg.ac.za

ن جاذبه با حیوانات جذابش در خیابان بوم 323 در پروتوریا آفریقای جنوبی واقع شده و توسط منابع طبیعی و حفاظت شده آفریقا اداره می شود. در مورد تعداد حیواناتی که درون این باغ وحش نگه داری می شوند، اعداد و ارقام متعددی را مشاهده خواهید نمود. با این حال در یکی از سایت های معروف مربوط به این باغ وحش تعداد گونه ها را 3117 نام برده است. همچنین این باغ وحش بزرگترین زمین را برای آکواریوم دریایی را در این کشور دارد.

از دیگر شگفتی های درون این باغ وحش وجود خانه و پارک خزندگان و همچنین سومین مجموعه و کلکسیون از درختان عجیب و غریب در دنیاست. تمام این درختان شکل های عجیبی همانند حیوانات را به خود گرفته اند و همین موضوع باعث جذابیت و دیدنی بودن آن ها شده است. در نتیجه برای دیدن این درخت ها، تور های مختلفی برگزار می شود. باغ وحش ملی آفریقای جنوبی یکی از مهم ترین نقش ها را در حفاظت و نگهداری از گونه های در حال خطر ایفا می کند.

 
 

خدمات رفاهی باغ وحش

یکی از نقاط مثبت اتاق هایی که برای گردشگران در نظر گرفته شده است این می باشد که دسترسی راحت به این اتاق ها برای افراد کم توان و ویلچری بسیار راحت می باشد و کارکنان باغ وحش به صورت شبانه روزی برای خدمات رسانی به بازدید کنندگان آماده می باشند.در باغ وحش رستورانی وجود دارد که برای زمانی که گرسنه شدید می توانید به آن جا بروید و انواع تنقلات را میل کنید.بعد از آن برای خرید می توانید به  سراغ فروشگاه زوونیر (Zoovenir) بروید و به عنوان یادگاری از اجناس این مغازه خرید کنید.
از امکانات منحصر به فرد دیگری که این باغ وحش دارد وجود مناطقی برای پیک نیک های خانوادگی می باشد که شما می توانید در زیر سایه درختان غول پیکر آفریقایی بنشینید و استراحت کنید.همچنین در کنار رودخانه آپیس و در قسمت منطقه پیک نیک اگر نیاز به وسیله ای دارید می توانید به سراغ امکانات باری (Braai facilities) بروید.
 

تورهای مختلف باغ وحش

  • تور آکواریوم
در واقع تور آکواریوم باغ وحش ملی شما را با دنیای شگفت انگیز زیر آب آشنا می کند و ما پیشنهاد می کنیم که اگر به این باغ وحش رفتید تور آکواریوم را از دست ندهید
 
  • تور شبانه
برای تورهای شبانه باغ وحش ثبت نام کنید تا در محیطی امن و ایمن با زندگی شبانه حیوانات آشنا شوید .دنیایی که کمتر کسی دیدن آن را تجربه کرده است.

در میان استخرهای باغ وحش تنوع زیستی و محیط زیستی جدیدی ایجاد شده است. در این تالاب ها می توانید انواع قورباغه ها و بچه قورباغه ها را ببینید که در میان آبراه های مختلف نشان دهنده لحظات رشد و نمو این خزندگان است. در هر یک از حوضچه ها گونه خاصی از دوزیستان قرار داده شده اند. در بزرگترین تالاب و حوضچه می توانید فلامینگوهای بزرگی را ببینید که در میان تالاب قدم می زنند. از دیگر حیوانات بزرگ در این مجموعه اسب های آبی و دیگر پرندگان بزرگ جثه بوده که عکاسی از زندگی این موجودات را برایتان امکان پذیر می نماید. از جمله حیوانات کمیاب این مجموعه پنگوئن های آفریقایی هستند که هر چند تعداد کمی دارند اما خود قابل توجه است. کل این حیوانات در سه حوضچه مختلف جایگذاری شده اند. آب از میان آبراه ها در میان این مجموعه پمپاژ شده و با استفاده از موادی همچون گیاهان آبزی و البته شستشوی کلر تمیز می شوند.

 
 
برای رزرو بلیط هواپیما از سایت چارتر118 کلیک کنید

خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.